Založ si blog

Mňa tieto dámy reštartovali. A čo Vás?

 

Korona téme je desivá téma. Ale pre niektorých je to bohatý zdroj príjmov: pre medicínske odvetvie. Pre politikov je to super téma na strašenie ľudí. My to dobre poznáme. Čím horšie, tým lepšie platí pre média – zastrašiť, ohúriť a mať veľkú sledovanosť. Čim väčšia, tým väčšia tržba pre média.

A korona je ako stigma. Ľudia, ktorí ňou prešli sa ku tomu len tak nepriznajú. Je im nepríjemná reakcia nás, keď sa zhčíme, že korona. Nedá sa na ňu liečiť, iba pretrpieť.

Tieto fínske političky ma naštartovali, lebo aj keď hrozná téma, tak ľudí išli chrániť, aj robili kontrolu, či pc majú v každej rodine – študenti. Celý spôsob sa dočítate na tom fb statuse.

Robiť z Fínska raj na zemi by bolo nerozumné. Nevieme aké problémy gniavia ich, prípadne vyrobené problémy z príliš dobrého života. Nevieme aké sú tam pomery v politických stranách, či sú tam tiež intrigy ako tu. Či aj tam je politika vulgárna, sebecká. ČI aj tam pristupujú ku ľuďom ako u nás alebo sociálna sieť Facebook ku ľuďom. Obrazne povedané priložia ti pištoľ ku spánku: musíš alebo pif paf. Tu, ak chceš pracovať a dostať OČR, nemocenské, musíš ísť na testkorona, inak…Musíš podávať citlivé súkromné údaje úradom, inak….Je tu nariaďovania a vynudzovacia moc štátu. Buzerácia, pokuta, drezúra vo všetkých oblastiach – úrady, práca. A príklad ku Facebooku. Má milióny uživateľov na svete. Podľa médií nekomunikujú ani s novinármi. A nie tobôž s bežnými uživateľmi. Jednoducho nanútia zmenu – dizajnu stránky, funkciu, alebo bloknú účet, že porušené normy komunity, ale nepíšu aké. Uživateľovi nedajú možnosť, aby si vybral či so zmenou funkcie, vzhľadu súhlasi. Aj keď to majú ošetrené ako zmluvné podmienky. A tak s nami jedná aj náš štát, politici. Nariaďovať a a cvičiť s nami.

Nie je prekvapujúce, že bývalá poslankyňa Marika Ritomská nepresadila, aby bol antimobbingový zákon. Vysoký funkcionár EÚ jej odpísal, nech rozvíri vo svojej krajine verejnú mienku, osloví poslancov, aby tento problém riešili. Vidno, že tento pán žije v Bruseli, tak ako ostatní europolitici vytrhnutí out of reality. Na Slovensku sa nepresadí nič, ak niečo nevyhovuje politikom. A tu aj téma mobbing. Alebo presadiť si niekto vie, ak je oligarcha, má peniaze. Marika bola riadna zamestnankyňa URSO – úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Vďaka nekonvenčným metódam Igora Matoviča sa dostala na kandidátku. Ale táto jej snaha vyšla nazmar. Hovorím snaha presadiť antimobbingový zákon. Ale pomohla tisíckam ľudí. Pár životov aj zachránila. A aj teraz po novela občianskeho zákonníka, že pred súdy môžu chodiť iba advokáti. Má obmedzené možnosti. Nevzdáva sa. Osobne ja by som to už vzdala. Tu na Slovensku nepochodila. Zbytočne nebola v NR SR, pár životov ako som spomenula, zachránila. Pomohla tisíckam ľudí. Tí už ju nepoznajú, problém pominul.

Osobne by som si ju vedela predstaviť vo vláde rakúskeho predsedu vlády, aj v kabinete fínskej vlády, alebo predsedníčku občianskeho združenia voči mobbingu, za podpory štátu v Českej republike. Tam by jej snaha priniesla toto ovocie. Tu. Ak človek nemá za sebou niekoho, alebo má tému, čo nevyhovuje ako antimobbingový zákon, nedá sa.

A každý má svoj názor na vakcínu voči kovidu, okay, neberiem. Ale je to určite lepšie očkovanie ako ten strach pred koronou a nekonečné celoplošné testovanie. Aj špáranie sa v dutine nosnej môže poškodiť sliznicu nosnú. Donekonečná to nejde, a ani tie rúška – zdravotné dôvody.

A starých ľudí nechávajú zomierať na bežné choroby, lebo korona.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10222766083295053&set=a.1258342793055

Kauza Kristus – Lee Strobel, recenzia

14.04.2021

Navonok žije Strobel so svojou ženou „šťastným“ životom. Niečo však im chyba. A to je, aby mal srdce z ľudské, a nie z kameňa. Tak sa modlí jeho manželka. Strobel je zmenou jej správania znepokojený. Začne na vlastnú päsť aj za cenu flákania svojej práce pátrať po Kristovi, aby vylúčil alebo potvrdil jeho existenciu na základe historických dokumentov. Film [...]

Odbory zaúradovali alebo sporadicky je TV Markíza aj užitočná

13.04.2021

Dnes konečne tv Markíza prišla s dvoma rozumnými reportážami: a, kde sa ozvali zamestnanci DMK Bratislavy, že sa im vidí zbytočne mať respirátor v práci, keď sú sklom, a lanovou zátarasou oddelení od cestujúcich. Dokonca sa nedá sadnúť ani dopredu. Aj tak sa našli blbí cestujúci, čo šoférov bonzovali. Škoda že občania tak nie sú aktívni pri pomoci obetiam [...]

Respirátor, kat náš každodenný

05.04.2021

Treba si overovať správy aj od riadnych mainstreamových médií ako tv markíza, joj. Nepamätám si presný dátum, ale to boli zrejme správy Tv Markíza, kde radili ako rúška nosiť, aké nie. Vysoko neodporučili rúška z umelej hmoty a ani tie plastové tzv. štíty ako nosil 13 ročný bývalý premiér Fico. Odporúčali iba rúška z bavlny. A politici sa na nás učia, resp. [...]

peniaze, euro, úplatok

Bývalý úradník ide za úplatok 2-tisíc eur na tri roky do väzenia

15.04.2021 12:11

Alexander Rácz bol prednostom Obvodného úradu životného prostredia v Dunajskej Strede.

Zuzana Čaputová

Čaputová vymenovala do funkcie siedmich sudcov všeobecných súdov

15.04.2021 12:10

Hlava štátu vo svojom príhovore zdôraznila, že justícia potrebuje zásadnú obnovu svojej dôveryhodnosti.

lekár, pacient, zdravotníctvo

Potvrdenie od lekára o prekonaní covidu netreba, pripomína komora

15.04.2021 12:05

Všeobecní lekári opäť evidujú nárast počtu pacientov, ktorí si chodia pre toto potvrdenie.

John Kerry

Zástupcovia štátov dvoch najväčších producentov uhlíkových emisií sa stretli: Kerry rokuje v Číne o klíme

15.04.2021 12:00

Postoje USA a Číny sú kľúčové pre akékoľvek medzinárodné úsilie v otázke boja proti globálnemu otepľovaniu.