Pani Remišová, ako funguje OĽaNO?

Autorka je JUDR. Ritomská, editorka ja.

Vážená poslankyňa Remišová, naše 21. storočie je plné hyenizmu, marazmu, kde sa človek voči človeku stal vlkom. A príčina je ukrytá: Väčšine na to chýba kvalitné vzdelanie, trpezlivosť či 

 schopnosť hovoriť pravdu.

Naši páni poslanci a ani Vy, si nevšimli, ako sa svet mení a zmenil. Pani poslankyňa, okolité štáty Európskej únie už majú pokročilé súdnictvo, dokážu účinne legislatívne vytesňovať zvieracie móresy nielen z politiky, ale aj z bežného života pracujúcich ľudí. Ale Slovensko stále zotrváva v klube akýchsi „džungľových“ spoločenstiev. Hádky a osočovania v politických kluboch, či v parlamente, sú len vrcholom ľadovca. Občania z toho ľadovca vidia len 10%, to, čo sa odohráva v parlamentnej „aréne“. Zvyšných 90% ľadovca je ponorených v mori zákulisných machinácií. Presadzovanie si svojich potrieb za cenu akéhokoľvek lobbingu – to je gorilí móres, neprináša žiadne riešenia pre občanov voličov.

Ale pozor odborná výmena názorov vyzerá úplne inak. Videla som ju u kolegov v Nemecku, Rakúsku, ale k nám, na Slovensko, niečo také ešte nepreniklo. A veľkú zásluhu na tejto hnilobe máte aj Vy a politické hnutie OĽaNO.

Pani Remišová, kedy už pochopíte, že treba sa obrátiť na najvyšší súd v Európskej únii, nakoľko tu vládne bezprávie a genocida slovenského národa. Zo Slovenska je vytvorená „koloniálna firma“, kde jej občania sú v otroctve a bez akéhokoľvek práva, nakoľko spravodlivosti na súdoch sa občan nedočká. Iba pre vyvolených na Slovensku funguje akási „Veľkofirma a jej úrady„, orgány s krycim menom štát s názvom Slovensko. Najnižšia umelá nasilu vytvorená nezamestnanosť, bez nároku na riadny plat. To je skutočná situácia. Tak pani Remišová, už netárajte v rokovacej sále parlamentu, ale pozrite sa z okien  na zbedačený slovenský národ.

Lebo je otras stále počúvať Vaše bludné správy. Z Vašich tlačoviek. Treba to,raz a navždy zastaviť, veď občan už nevidí ani  východisko z Vášho populizmu. Občania už majú boľavé uši, aby počúvali stále kolom dookola, kde sa kradne. To nemusíte občanom  hovoriť, pani Remišová. Občania nie sú slepí,  to vidia po celom Slovensku. Ak niečo hovoríte národu,  radšej si sto krát overte, či ste zadali „správny kód“, platný pre ten, ktorý deň, aby z toho nebol hoax. A Zákony? Predkladajte zákony, ktoré budú kryť pozadie, lebo zmenou podmienok, neodstránite potenciál korupcie.

Ale kde zostala Vaša systematická a koncepčná práca, s ktorou ste išla do parlamentu?  Žiaľ, zase ste skončila ako aj Vaši kolegovia z hnutia v orientovaní výhradne na sociálno-patologické správanie, ktoré je už vidieť v náznakoch Vašich vystúpení. Na to, aby ste si to uvedomila je nevyhnutné spoznávanie príčin vzniku deviantného správania a mechanizmy jeho udržiavania v celej našej spoločnosti.

A na záver malé  poučenie : Aké sú  príčiny deviatného a sociálno-patologického správania:

1. V človeku (otázka: Kde je v človeku chyba?)

a) v jeho biologickej štruktúre – biologické teórie;

b) v jeho psychike – psychologické a psycho-sociálne teórie;

2. V spoločnosti – sociologické teórie

(otázka: Kde je v spoločnosti chyba?)

Sociálne deviácie nemajú len jednu, ale viacero príčin. Tieto sa navzájom kombinujú a ovplyvňujú. Preto môžu byť skúmané z pozície rozličných vedných disciplín. O týchto vedných disciplínach sa viac dozviete v našom Zborníku (2014) z 2. medzinárodnej konferencie, ktorý je uložený aj v slovenských knižniciach – Vzťahové pasce na pracoviskách Slovenska.

Dnes máte ešte čas, aby ste voličom povedala pravdu.  LEBO: o chvíľu máte zase parlamentné voľby, využite ešte čas, ktorý máte.

Hrdinovia a príbehy z kníh Tess Afsharovej

11.09.2025

Tessa Afshar je veľmi sympatická a talentovaná spisovateľka na biblickú tému. Jej knihy sa mi veľmi páčili. Prvá, ktorú som čítala, bola Rubínová žatva. Každý román je originálny a pútavo vpisuje život postáv do biblického kontextu. V Rubínovej žatve ma zaujala časť o stretnutí bojovníka karate, aj keď v knihe o karate priamo nehovoria. Dobrodružstvo a humor tam [...]

(Ne)bezpečná AI

09.09.2025

Ideme míľovými krokmi vo vývoji umelej inteligencie (AI). Hoci ju poznáme už nejaký čas, do povedomia širokej verejnosti sa dostala hlavne v rokoch 2022–2024, keď sa objavuje vo všetkých oblastiach nášho života. Vzbudzuje to v ľuďoch obavy – niekto sa bojí, že AI ovládne naše životy, iní sa obávajú, že ľudia prídu o prácu. Už dnes sa to deje – programátori, [...]

Pomoc ZOO z 2 % z našich daní

25.04.2025

Ako to je na Slovensku, politici na nás kašlú, žije sa nám ťažko. Ak nám oni strpčujú život, tak keď sa udeje katastrofa (živelná, ekonomická, osobná, rodinná), tak sú tu na pomocní dobrí ľudia. Ako napr. vyhorela rómska osada pri Šariši, a ľudia sa poskladali. Vietor, požiar zničil rodinný dom, ľudia pomohli. Minulý rok bola masívna storočná voda, pomáhali [...]

USA armáda vrtuľníky Chinook lety pozastavenie

USA sa snažia získať späť leteckú základňu v afganskom Bagráme. Dôvod podľa Trumpa súvisí s Čínou

18.09.2025 17:57

Základňu v Bagráme vybudoval Sovietsky zväz v 50. rokoch 20. storočia.

nehoda diaľnica

Diaľnica D1 v smere do Trnavy je pre nehodu aktuálne neprejazdná

18.09.2025 17:36

Nehoda sa stala krátko po 16.30 h na 11. kilometri diaľnice.

bulharsko parlament

Bulharská vláda prežila už piate hlasovanie o nedôvere

18.09.2025 17:35

Hlasovanie bolo vyvolané opozičnými stranami, ktoré kritizovali vládu za údajné zlyhanie pri reforme justičného a bezpečnostného sektora.

izrael, jordán

Krvavý útok na hranici: Jordánčan s humanitárnym nákladom zabil dvoch Izraelčanov

18.09.2025 17:25

Podľa médií útočník spustil paľbu a niekoľko ľudí bodol nožom.