Založ si blog

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza.

Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. Proste tréma.

A pri telefóne mi povedala: „Že by si želala, aby na nás padol Asteroid, a všetkých nás pohlúšill. „. Ja som len prikývla ako solidarita. Veď iba blbá nálada. Toto bolo 10.septembra roku 2001, deň sa skončil. Nastal nový deň, osudný deň 11. septembra. To vieme čo sa stalo, aká tragédia. Náhoda? Mala tušenie? I dont know.

A v dobe kovidovej som počula reči, že by mohol nastať koniec sveta, a veru Armagedon máme tu v susedstve. A práve jednoduchí občania pomáhajú obeťam tejto apokalypsy.

Lacní koučovia, ezoterici, všetko dávajú na človeku, že dokáže hýbať vesmírom ak chce, že len musí chcieť. Ale človek sa sám nedokáže reštartovať, bez niekoho pomoci. A pesimizmu je tu na Slovensku priveľa. Neriešené problémy.

Možno aj tento pesimizmus privolal do našich susedných končín vojnu.

A ku zlému stavu ľudí prispievajú napríklad aj týždenník Plus 7 dní. Išla som na poštu, a ako som uvidela Putina ako čerta, tak bol hrozivý, a za ním horiace mesto. Bol to des. Na väčšinu ľudí to pôsobí škodlivo. V komunizme boli tiež kriminalita a v novinách bolo napísané tzv. Čierna kronika. Kto mal rád také veci. Tak si to prečítal. A proste Pluska je tak bezohľadná, že tak vydesiť ľudí, aby to kupovali. Väčšine ľudí robí problémy sa na takéto dívať. Terrible!

Ku takýmto negatívnym myšlienkam, želaniam veľmi prispievajú média, politici. Lebo podľa context týchto správ, je svet iba zlý. bad.

 

 

 

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Pojem Hrdina je v reálnom živote iba prázdne slovo – čiastočne

23.01.2022

Hrdina môže byť podľa vikipedíe: odvážny, udatný človek, ktorý vykonal veľký skutok, bohatier ústredná postava literárneho, filmového diela alebo počítačovej hry, pozri protagonista v slovenčine skloňovaný vzor pre mužský rod – Osobne mne ide na nervy, keď sa oslavujú hrdinovia, ako zvládli svoju ťažkú životnú situáciu. A prečo považujem pojem Hrdina za [...]

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

Gábor Grendel

Možno prežívame posledné hodiny koalície, upozorňuje Grendel

05.07.2022 20:15

Zajtra zasadne mimoriadna Republiková rada strany SaS. Má rozhodnúť, či a za akých podmienok liberáli zostanú v koalícii.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

V obci vo francúzskej časti Pyrenejí zastrelili dvoch učiteľov

05.07.2022 19:05

Po podozrivom pátra asi 60 príslušníkov bezpečnostných síl.

Medveď

V pondelok "padol" ďalší problémový medveď

05.07.2022 18:44

Pri osade Iviny v okrese Detva v pondelok Zásahový tím odstránil problémového medveďa.

Gabriela Závacká

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 868448x
Priemerná čítanosť článkov: 5497x

Autor blogu

Odkazy