Založ si blog

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza.

Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. Proste tréma.

A pri telefóne mi povedala: „Že by si želala, aby na nás padol Asteroid, a všetkých nás pohlúšill. „. Ja som len prikývla ako solidarita. Veď iba blbá nálada. Toto bolo 10.septembra roku 2001, deň sa skončil. Nastal nový deň, osudný deň 11. septembra. To vieme čo sa stalo, aká tragédia. Náhoda? Mala tušenie? I dont know.

A v dobe kovidovej som počula reči, že by mohol nastať koniec sveta, a veru Armagedon máme tu v susedstve. A práve jednoduchí občania pomáhajú obeťam tejto apokalypsy.

Lacní koučovia, ezoterici, všetko dávajú na človeku, že dokáže hýbať vesmírom ak chce, že len musí chcieť. Ale človek sa sám nedokáže reštartovať, bez niekoho pomoci. A pesimizmu je tu na Slovensku priveľa. Neriešené problémy.

Možno aj tento pesimizmus privolal do našich susedných končín vojnu.

A ku zlému stavu ľudí prispievajú napríklad aj týždenník Plus 7 dní. Išla som na poštu, a ako som uvidela Putina ako čerta, tak bol hrozivý, a za ním horiace mesto. Bol to des. Na väčšinu ľudí to pôsobí škodlivo. V komunizme boli tiež kriminalita a v novinách bolo napísané tzv. Čierna kronika. Kto mal rád také veci. Tak si to prečítal. A proste Pluska je tak bezohľadná, že tak vydesiť ľudí, aby to kupovali. Väčšine ľudí robí problémy sa na takéto dívať. Terrible!

Ku takýmto negatívnym myšlienkam, želaniam veľmi prispievajú média, politici. Lebo podľa context týchto správ, je svet iba zlý. bad.

 

 

 

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Pojem Hrdina je v reálnom živote iba prázdne slovo – čiastočne

23.01.2022

Hrdina môže byť podľa vikipedíe: odvážny, udatný človek, ktorý vykonal veľký skutok, bohatier ústredná postava literárneho, filmového diela alebo počítačovej hry, pozri protagonista v slovenčine skloňovaný vzor pre mužský rod – Osobne mne ide na nervy, keď sa oslavujú hrdinovia, ako zvládli svoju ťažkú životnú situáciu. A prečo považujem pojem Hrdina za [...]

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

Irán, voľby, Masúd Pezeškiján

Novozvolený iránsky prezident je pripravený na konštruktívny dialóg s EÚ

13.07.2024 13:28

Prezident vyzval na konštruktívne vzťahy so západnými krajinami a vyslovil sa za obnovenie jadrovej dohody.