Založ si blog

Keď návšteva Úradu práce človeka traumatizuje

Je to oprávnené. Mám kamarátku po 30 ke, má iba gymnázium. Okolnosti v živote jej neumožnili vyštudovať vysokú školu. A tak vykonáva práce, aké v Košiciach len jej vzdielanie umožní: práca v priemyselnom parku, gastro služby(teraz riadne obmedzené), predavačka, dílerka nejakej poisťovne. Ak nemá známosti, alebo šťastie z pekla, alebo dobré vzdielanie ako IT. A tie naše super pracovné podmienky, ktoré sú nám tak dôverné známe, zamestnania strieda.

A ku tomu každá evidencia na úrade práce je nielen pre ňu, ale pre mnoho bežných občanov zrejme veľmi nepríjemná vec. A najme, keď táto moja kamarátka bola vyradená z úradu práce opakovane. A to znamená, sama si plať zdravotný odvod, aby si bola ošetrená. Tak nie div, že keď kamarátku pošlú uchádzať sa o nejakú prácu, tak vieme, že táto práca je veľmi veľmi vzdialená od normálnych pracovných podmienok. To dôverne pozná každý. Kamarátka odmietla pracovať napríklad u súkromníka, ktorý mal povesť, neplatiča mzdy. Alebo odmietla pracovať ako dílerka pre nejakú poisťovňu. Ona na to nie je, aby otravovala ľudí. Tí sú dnes alergickí aj na dílerov, ale o to viac, už aj na politikov.

Po tom ako ju vykopli, tak z existenčných dôvodov si už nejakú tu prácu našla, a ako poznáme naše pracovné podmienky. Po pol roku sa zaevidovala znova. Možno aj dnes povedia ľudia, že veď je problematická, nevychádza s ľuďmi, chyba je v nej. Ale čo zažili tento kolotoč s úradmi práce a vystriedali pár zamestnaní, a nemali šťastie pekla na normálneho šéfa. Pochopia to.

Ja som tiež jeden z tisícok plačkov, čo skutočne sa sťažujú a vypisujú na fb. Resp. patrila som,  čo som sa sťažovala i ja na fb, ako je tu zlé. Ale prestala som. Prestala som aj pozerať televízne noviny, dávam si do uší štuple ak som v MHD, a ľudia sa sťažujú na vládu, zrušila som sledovanie fb priateľov, ktorí riešili kovid, politiku a iné negatíva, prírodné katastrofy. Zrušila som sledovanie na fb ako joj, tv markíza, pluska – fľuska. Lebo ma to deptalo. A svet sa mi videl veľmi krutý, temné miesto. Ale ak človek toto spraví, odpojí sa od fb, vypne tv, rádio. Vtedy svet sa ukáže realistiký. Nie je až tak temný. Aj napriek korone, ktorá je tu zatiaľ. Ale vďaka psychopatickej vlády Magorička Hegeroviča. Spôsobil že sa národ slovenský vzájomne nenávidia, boja sa kovidu, udávajú sa ľudia. Napadajú sa obe tábory. Aj to je dôvod, prečo som zrušila sledovanie fb. Mám iba svoj profil, kde dávam svoje handmade.

Rozmýšľala som, či napíšem článok? A načo? som jeden zo tisíckov plačkov, ktorý už neplače na sociálnych sieťach. Lebo čo som vyššie napísala. Plačko som, lebo napíšem článok, prečíta to tisicky ľudí, ktorí tiež si poplačú na to, že aj oni ako mali podobnú skúsenosť s našimi prijemnými úradmi. Ale to je vsio. Demokracia je, napísať, polamentovať. A ide sa ďalej, po mne napíše ďalší plačko. A plačkovia sme, lebo keď máme problém a porieši sa, nechceme mať s problémom už nič. Lebo bolel, a chceme, aby sa zahojil.

Aj Marika Ritomská, ako pomáhala ľuďom. Ako predsedníčka OZ IOÚP sama mala desiatky prípadov, ale vďaka novelizácii občianskeho zákonníka, teraz Civilného poriadku, nemá túto možnosť zastupovať. Teraz to môžu iba advokáti. Aj ona pomohla tisíckam ľuďom, a dnes ju už nepoznajú. Vďaka našej národnej črte, sa neposunula ani krok. Ale riadi sa výrokmi sv. Matky Terezy: o pomáhaní ľuďom, potom následnej nevďačnosti, ale že aj tak má pomáhať naďalej.

A tak ako ja plačko som dopísala svoj článok, spolu s tisíckami ďalších plačkov. Ale už nepatrím ku plačkom, ktorí plačú na sociálnych sieťach. Zrušila a blokla som takéto kanály.

Kontakt na Mariku Ritomskú, kto momentálne zaživá šikanu na pracovišti je:

Maria Ritomská
A to sa skončí ako u tisícky jej predošlým, pýtaním sa o radu, a potom zabudnutie.
Naša typická črta národa je plakať, nadávať a nadávať si vzájomne, a napadať sa. A potom sa ide ďalej. Prekusneme to, a. A to naši milí politici aj vedia. Preto to vyzerá ako vyzerá, aj nízka očkovanosť. Pretože kto sa má chuť očkovať? Aj keď nás to zbaví hroznej infekčnej choroby? keď nás celý rok Magorič vzájomne štval? A klamali nás, že bude dostatok vakcín, a potom aj boli týždne, že vakcín bolo málo, a ľudia sa mali veľkú chuť očkovať? A teraz aj kupčia s ľudskou dôstojnosťou, spôsobili aj to, že ľudia budú aj katolickú cirkev nenávidieť, a že sa ľudia budú vzájomne nenávidieť. A hrubé porušovanie ústavných práv? Ponížiť veriacich, ktorí pomáhajú farnostiam z dobrej vôle, a spraviť z nich nesympatických esbeskárov, a vyhádzovačov z barov. Lebo to tak je. Neočkovaní tak asi nebudú mať prístup ku sviatostiam. Tak nie div, že ľudia aj veria klamstvám o očkovaní, že sú to čípy.

 

 

Božena Němecová – 4. miniséria

14.06.2021

Prvé dva diely boli viac radostnejšie, viac slnka. Bolo to aj primerané jej veku. Druhé dva diely pôsobili už tak depresívne, boli tam choroby, viac nešťastia, taký akým bol aj jej život po boku Novotného, smrť dieťaťa, viac sa prehlbujúce násilné sklony jej muža. Jej detstvo vôbec tak nenatočili tak idilicky ako bolo v jej diele Babička. Dievča domáce práce nemilovalo, [...]

Keď na nás dopadá desať rán egyptských

31.05.2021

Toto je iba môj subjektívny názor, že dám do článku posledné veľké trápenie ako nás Slovákov aj svetovo. Hlavné príčiny nášho trápenia je zle zaobchádzanie s našou planétou. Už vo vyspelých krajinách EÚ čoraz viac ľudí odmieta jesť vajcia, hydinu, hovädzí, ktoré sú pestované ako v klietkach, rôzne pichanie injekcii. Uprednostňujú prírodnú kozmetiku, šaty. [...]

Mein Kampf – 2009, príbeh mladého Hitlera

30.05.2021

Film sa začína cestou mladého Hitlera vlakom, kde výpravca vlaku ho povýšenecky vykáže z vlakového kupé, kde sedeli bohatší cestujúci. Hitler sa javí ako plachý milý mladík s aktovkou plnou jeho kresieb. Jeho priateľstvo so židom Schlomanom Herzlom – pouličným predajcom a pisateľom budúceho bestelleru Mein Kampf sa začína tri krát poslaním Hitlera za dvere, aby ho [...]

Vladimir Putin

Švédsky úrad nepovolil rodičom, aby svojho syna pomenovali Vladimir Putin

21.09.2021 07:00

Úrad svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že v súlade so švédskymi zákonmi nemôžu byť krstnými menami také mená, ktoré by mohli svojmu nositeľovi spôsobiť prípadné utrpenie či vystaviť ho urážakam.

Justin Trudeau

Podľa exit pollov vedie vo voľbách v Kanade Trudeauova Liberálna strana

21.09.2021 06:50

Oficiálne výsledky predčasných volieb sa očakávajú až v stredu. Dôvodom je vysoký počet hlasov odovzdaných poštou.

nemocnica, sestričky, práca

Vo Svidníku bojujú za svoju nemocnicu, jej zrušenie považujú za nezmysel

21.09.2021 06:38

Navrhovaná optimalizácia nemocníc nahnevala ľudí v regióne. Spísali petíciu, pod ktorú sa počas prvých troch dní podpísalo takmer 2200 občanov.

očkovanie, Sputnik,

ONLINE: USA opäť umožnia prílet očkovaných Európanov

21.09.2021 06:15

Cudzinci, ktorí budú chcieť letieť do USA, okrem očkovania budú musieť mať aj negatívny test na koronavírus.

Gabriela Závacká

Štatistiky blogu

Počet článkov: 154
Celková čítanosť: 815345x
Priemerná čítanosť článkov: 5294x

Autor blogu

Odkazy