Založ si blog

Matoviča vyhodiť, a iného Oľaňaka dosadiť

Už mám toho dosť! Pred rokom som prestala písať politické články, okay. A bolo mi jedno, kto je premiér, kto je minister. Politika je pánske huncútstvo. A mám taký istý názor aj teraz.

Ale teraz to nie je normálne čo sa deje. Matovič nás ponižuje, psychicky týra, neurobil opatrenia ako napr. pred Vianocami prísna kontrola kto ku nám cestuje. A Veľkej Británie na košickom letisku pristávali Slováci a zavliekli tu britský agresívnejší vírus. Robil masívnu reklamu očkovaniu na Kovid, a teraz to dostávame v smiešnom počte. Vyhráža sa, že Sputník vráti do Ruska späť. A ďalšie vecí.

Rovnako vyhodiť by mali aj Krajčího, Hegera, ministra obrany a ministra vnútra. V Olano alebo v jeho blízkosti sú určite lepší odborníci ako títo tu.

Za premiéra tiež majú koho ponúknuť. Majú tam bývalých europoslancov, poslancov s bohatou skúsenosťou na medzinárodnej úrovni aj miestnej. A takisto sa to týka aj ministrov. Aj pre veriacich kresťanov má byť Krajči prijateľný, keď si robí posmech zo zoslania Ducha Svätého, že boli ako opitý, nahí?! a podobné kiksy? A minister vnútra ide robiť policajný štát a obťažovať policajtov, aby na ľudí striehli v civile?

Nie je východiskom predčasné voľby, stačí vymeniť iba nemožného Matoviča za normálnejšieho Oľaniaka.

Aj Róbert Fico sa silou mocou držal moci, ale pod tlakom okolnosti, verejnosti, ustúpil. Vláda nepadla, na čele postavili niekoho normálnejšieho resp. kto normálne aspoň hovorí, rozmýšľa a chová sa navonok normálne.

Tu na Slovensku nikdy nebola ľudská vláda, normálna vláda. Teraz stačí, aby bol premiér-ka, aby sa psychicky teror nezhoršoval. Lepšie je byť byť bitý, ale nie príliš. A teraz sme bití až do neúnosnej mieri. Stačí, keď budeme miernejšie mlátení vymeneným premiérom.

Dávala som predošlé stránky ako sa správajú vo Finsku, a tak. Opatrenia vôbec nie sú opatrenia, ale šikana, týranie. Rúška v prírode? Zabíja to odolnosť. Rúška deťom v školách? zlé sa dýcha a nevedia sa sústrediť. Dištančné vzdelávanie? Často padá server. Vo Finsku dali notebooky rodinám a kontrolovali kvalitu internetového spojenia.

A môj predošlý článok a nekvalitnom formulári na registráciu? Prezidentka Čaputová povedala to isté, že jej rodičov vyhodilo zo stránky : Zadajte miesto prednostného očkovania – ulicu.

Politiku nesledujem, ale zachytila som to náhodne v obývačke v televízore.

A okrem toho som iba jedna z 5  miliónov slovenských bytosti. No name. Stačí iba uviesť ako príklad formulár, a bytosť slovenská si nevie poradiť. Nik to nereflektuje. Iba na reakciu médií.

Ak si bytosť slovenská chce uplatniť právo, musí aj zaplatiť poplatok – správny a nech bytosť čaká. Tak. Pokutu, sankciu slovenským bytostiam naparia ľahko. Ale štát už neochotne a dlho niečo plní, ak ide o naše práva.

Posťažovala som sa, a o pár dní to západne prachom. A sťažujú sa tu kopa slovenských bytostí. A zapadne to prachom.

 

 

 

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Bosna Srebrenica

Prvý vojenský zásah v histórii NATO zažila Bosna v roku 1994

25.02.2024 08:00

Prvý vojenský zásah v histórii Severoatlantickej aliancie prišiel až takmer polstoročie po jej vzniku nad vojnou zmietanou Bosnou a Hercegovinou.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Giorgia Meloniová

ONLINE: ISW: Situácia Ukrajiny je vážna, ale nie beznádejná. Rusi zatiaľ stíhajú dopĺňať svoje sily

25.02.2024 07:15

Pri Avdijivke podľa amerického ISW zomrelo viac ruských vojakov ako počas vojny v Afganistane, ale Rusi zatiaľ dokážu svoje sily neustále dopĺňať.

Trump

Trump vyhral primárky v Južnej Karolíne, Haleyovú porazil na jej 'domácej' pôde

25.02.2024 06:18

Donald Trump podľa očakávania vyhral republikánske primárky v Južnej Karolíne a priblížil sa tak zase o niečo bližšie k republikánskej nominácii na prezidenta.

Simona Šimovičová, Ženský algoritmus

Šimovičová zo Ženského algoritmu: Ženy čelia v politike dvojitým štandardom, dva mesiace robili Slovenky zadarmo

25.02.2024 06:00

Ženské euro má hodnotu 83 centov, dva mesiace robili Slovenky zadarmo. Napriek tomu, že je žien viac, nerovnosť pretrváva a záujem o politiku je nízky.