Založ si blog

Keď sa nepriamo porušujú ľudské práva

Ak existuje vôbec takýto pojem v právnej oblasti, ak nie. Tak tento pojem som si do článku vložila ja. Právo sa mení, tak ako spoločnosť, teda právo si prispôsobujú krajiny podľa svojich potrieb.

Teraz nekomentujem túto skoro rok výnimočnú situáciu, ani výnimočného Matoviča. Ale uvediem pár príkladov, kde sa poviem nepriamo porušujú resp. ti priložia nôž na krk: Spravíš to, alebo – nasleduje: nemožnosť plnenia tvojich práv, sankcia.

Prvý príklad: Občiansky preukaz. Nikomu sa nepáči nanútená fotka v občianskom preukaze. Musíš sa postaviť do fotobunky, kde ťa odfotia. A je jedno, či vyzeráš ako debil, ako kriminálnik na foto. Ak chceš žiť v štáte – právne existovať. Musíš sa tam vyfotiť. Predtým si si mohol vybrať, kde sa vyfotíš, a akú fotku dáš.

Druhý príklad: Americké sociálne siete ako napr. facebook: Autoritatívny, arogantný prístup ku používateľom. Nanucujú ti zmeny – dizajn, rôzne novelizácie, a nespýtajú sa ťa, či súhlasíš. Len tak bez príčiny ťa bloknú, za neurčitý prehrešok – porušil ste normy komunity. Ak sa chceš sťažovať, tak tvoju sťažnosť vybaví robot. Spravidla sa nedočkáš riešenia facebook problému. Ak chceš byť užívateľom facebooku, tak musíš súhlasiť s podmienkami pri zriadení svojho účtu. Inak tvoj problém. A navyše Pí Ar oddelenie facebooku nekomunikuje ani s americkými novinármi.

Tretí príklad: Prístup úradov práce, sociálnych vecí, rodiny: Občana hneď vyradia z úradu práce. Ak si chce uplatniť svoje právo, teda úrad práce je povinný. Koná ako úrad práce v banánových republikách.

Štvrtý príklad: Plynárne, elektrárne. Ak si chceš uplatniť právo, musíš zaplatiť asi 300 e ako zálohu. To ti vrátia, ak uznajú tvoj nárok, sťažnosť ako oprávnený. Ak neplatíš inkaso. Hneď ako je to možné, vypnú ťa. Ak zaplatíš už inkaso. Tak si dajú načas. Nerobí im problém, že človek žije v tme, v zime v zime, bez vody. Zákonná lehota tu je asi 30 dní, alebo 8 dní? Úrady využijú svoje právo, právo odpovedať v posledný deň lehoty.

 

Aj správanie sa úradov voči slovenským občanom je ako drezúra občanov. Musíš, musíš musíš.

 

Kauza Kristus – Lee Strobel, recenzia

14.04.2021

Navonok žije Strobel so svojou ženou „šťastným“ životom. Niečo však im chyba. A to je, aby mal srdce z ľudské, a nie z kameňa. Tak sa modlí jeho manželka. Strobel je zmenou jej správania znepokojený. Začne na vlastnú päsť aj za cenu flákania svojej práce pátrať po Kristovi, aby vylúčil alebo potvrdil jeho existenciu na základe historických dokumentov. Film [...]

Odbory zaúradovali alebo sporadicky je TV Markíza aj užitočná

13.04.2021

Dnes konečne tv Markíza prišla s dvoma rozumnými reportážami: a, kde sa ozvali zamestnanci DMK Bratislavy, že sa im vidí zbytočne mať respirátor v práci, keď sú sklom, a lanovou zátarasou oddelení od cestujúcich. Dokonca sa nedá sadnúť ani dopredu. Aj tak sa našli blbí cestujúci, čo šoférov bonzovali. Škoda že občania tak nie sú aktívni pri pomoci obetiam [...]

Respirátor, kat náš každodenný

05.04.2021

Treba si overovať správy aj od riadnych mainstreamových médií ako tv markíza, joj. Nepamätám si presný dátum, ale to boli zrejme správy Tv Markíza, kde radili ako rúška nosiť, aké nie. Vysoko neodporučili rúška z umelej hmoty a ani tie plastové tzv. štíty ako nosil 13 ročný bývalý premiér Fico. Odporúčali iba rúška z bavlny. A politici sa na nás učia, resp. [...]

heger

Heger sa stretol so Zemanom a Babišom, sprevádzajú ho dvaja ministri

15.04.2021 13:15, aktualizované: 13:31

Oficiálnu návštevu ukončí premiér položením venca k hrobu neznámeho vojaka na Národnom pamätníku na Vítkove.

peniaze, euro, úplatok

Bývalý úradník ide za úplatok 2-tisíc eur na tri roky do väzenia

15.04.2021 12:11

Alexander Rácz bol prednostom Obvodného úradu životného prostredia v Dunajskej Strede.

Zuzana Čaputová

Čaputová vymenovala do funkcie siedmich sudcov všeobecných súdov

15.04.2021 12:10

Hlava štátu vo svojom príhovore zdôraznila, že justícia potrebuje zásadnú obnovu svojej dôveryhodnosti.

lekár, pacient, zdravotníctvo

Potvrdenie od lekára o prekonaní covidu netreba, pripomína komora

15.04.2021 12:05

Všeobecní lekári opäť evidujú nárast počtu pacientov, ktorí si chodia pre toto potvrdenie.