Založ si blog

Keď sa nepriamo porušujú ľudské práva

Ak existuje vôbec takýto pojem v právnej oblasti, ak nie. Tak tento pojem som si do článku vložila ja. Právo sa mení, tak ako spoločnosť, teda právo si prispôsobujú krajiny podľa svojich potrieb.

Teraz nekomentujem túto skoro rok výnimočnú situáciu, ani výnimočného Matoviča. Ale uvediem pár príkladov, kde sa poviem nepriamo porušujú resp. ti priložia nôž na krk: Spravíš to, alebo – nasleduje: nemožnosť plnenia tvojich práv, sankcia.

Prvý príklad: Občiansky preukaz. Nikomu sa nepáči nanútená fotka v občianskom preukaze. Musíš sa postaviť do fotobunky, kde ťa odfotia. A je jedno, či vyzeráš ako debil, ako kriminálnik na foto. Ak chceš žiť v štáte – právne existovať. Musíš sa tam vyfotiť. Predtým si si mohol vybrať, kde sa vyfotíš, a akú fotku dáš.

Druhý príklad: Americké sociálne siete ako napr. facebook: Autoritatívny, arogantný prístup ku používateľom. Nanucujú ti zmeny – dizajn, rôzne novelizácie, a nespýtajú sa ťa, či súhlasíš. Len tak bez príčiny ťa bloknú, za neurčitý prehrešok – porušil ste normy komunity. Ak sa chceš sťažovať, tak tvoju sťažnosť vybaví robot. Spravidla sa nedočkáš riešenia facebook problému. Ak chceš byť užívateľom facebooku, tak musíš súhlasiť s podmienkami pri zriadení svojho účtu. Inak tvoj problém. A navyše Pí Ar oddelenie facebooku nekomunikuje ani s americkými novinármi.

Tretí príklad: Prístup úradov práce, sociálnych vecí, rodiny: Občana hneď vyradia z úradu práce. Ak si chce uplatniť svoje právo, teda úrad práce je povinný. Koná ako úrad práce v banánových republikách.

Štvrtý príklad: Plynárne, elektrárne. Ak si chceš uplatniť právo, musíš zaplatiť asi 300 e ako zálohu. To ti vrátia, ak uznajú tvoj nárok, sťažnosť ako oprávnený. Ak neplatíš inkaso. Hneď ako je to možné, vypnú ťa. Ak zaplatíš už inkaso. Tak si dajú načas. Nerobí im problém, že človek žije v tme, v zime v zime, bez vody. Zákonná lehota tu je asi 30 dní, alebo 8 dní? Úrady využijú svoje právo, právo odpovedať v posledný deň lehoty.

 

Aj správanie sa úradov voči slovenským občanom je ako drezúra občanov. Musíš, musíš musíš.

 

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Gabriela Závacká

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 873963x
Priemerná čítanosť článkov: 5531x

Autor blogu

Odkazy