Založ si blog

Zodpovednosť pre premiéra, štátne orgány a občanov

Za poslednú dobu sa objavuje slovo Zodpovednosť – testovanie, rúška, očkovanie.

 

Zodpovednosť musí byť, inak bez zodpovednosti by nebola demokracia, ale bordel. Ale tu na Slovensku sa nedá hovoriť ani o zodpovednosti, ani o právach. Iba o povinnostiach, byrokratickej buzerácií. Príkladom je napríklad tzv. celoplošné testovanie. Okay. Zodpovední občania resp, ak nechceli prísť o príjem, či prácu boli na testovaní. Mali zodpovednosť voči rodine. Premiér mal pocit zodpovednosti, aj keď nie v rukavičkách donútil ľudí ku testovaniu. A bolo zodpovedné, celé finančné bremeno hodiť na obce? Druhý príklad iba drobnosť, ale sú to rúška. Logické je, že keď človek má niečo na ústach, že potom vdychuje vlastné baktérie. Aby rúško plnilo svoj účel. Má sa meniť každé tri hodiny. A prať sa a dezinfikovať. Je tu zodpovednosť občanov, aj pokuta, ktorá sa môže udeliť, ak rúško nemá.  A občan si to má na svoje náklady sám zabezpečiť? Nie každý zarába. Cena kvalitného bavlneného  rúška je už od 3 e a vyššie. A nie každý vie šiť. A toto čo dávali samosprávy v marci, je smiešne. To je ako keď je jedna toaleta ku dispozícii pre 500 ľudí. Človek pracuje cca 8 h, plus cesta z práce. Tak potom by musel mať asi 4 rúška, aby nielen ľudia boli a on pred kovidom chránení, ale aby aj mu vlastné baktérie neznížili odolnosť. Rúško sa musí meniť každé tri hodiny. A dezinfikovať sa. A každý deň dokola. Asi 20 rúšok musí mať človek ku dispozícií. Lebo je to teraz „módny“ doplnok, ktorý nosíme so sebou. Človek ho stratí. Cena jedného rúška ako som napísala je 3 e x 10. Lebo človek musí mať aspoň toľko rúšok, aby ich mohol takto prať, dezinfikovať.

Tak kde je tu zodpovednosť štátu? A potom v lete, kopa reštaurácii, kúpalísk, kúpeľov mala hlboko do vrecká, aby boli zodpovední, a urobili hygienické opatrenia. A kde je tu potom zodpovednosť štátu? Prečo neprispel?  Spomeniem milý príklad z Rakúska. Aby bol pohľad na okná pekný, nestresujúci, tak štát tam dáva príspevky občanom, aby si posadili na okná kvety.

Na jednej strane tu občan má byť zodpovední, ale štát resp. politici nenesú žiadnu zodpovednosť. Nie je riešenie pád vlády a jej vystriedanie ďalšími pouličnými krikľúňmi. Treba prijať zákon na hmotnú a trestnú zodpovednosť pre verejných činiteľov, politikov. A dať im minimálnu mzdu, alebo nech makajú zadara. Potom sa do politiky budú hrnúť ľudia ktorí sa chcú niečo zmeniť, úprimne.

Na Slovensku panuje tzv. byrokratická buzerácia. Bola aj za Mečiara, Dzurindu, Radičovej, Smerákov a bude aj za Matoviča.  Richard Sulík, teraz určite bude mať záujem na tom, aby vydržali štyri roky, lebo si uvedomujú že toto je ich prvá a posledná príležitosť. Vládu už nepovalí ako to bolo za Radičovej. Minister financií Heger bude pokračovať v politike BB – byrokratickej buzerácie. Nie dosť, že malí hotelieri, reštaurácie, ubytovne, kúpaliská sú toho roku veľmi bité koronou, a ešte Heger ich urazí, keď povie, že tí, čo nechcú používať e – kasu, sú nepoctiví. V lete bol na nich záťah BB. A kde je tu zodpovednosť ministra, vlády? V Poľsku majú živnostníci voľnú ruku. Dokonca môžu na hraničných dedinách so Slovenskom predávať aj skazené mäso, a nič sa im zo strany hygieny nestane. A na Slovensku desiatky rokov panuje BB. Čo Richard Sulík povedal? Iba to, že chápe podnikateľov, že nechcú používať e kasu. A prečo ich nepodporuje? Nechce pád vlády.

Štát občanom na odvodoch, príjmoch zoberie cca 60 percent, tak potom prečo necítiť zodpovednosť štátu nad občanmi? Kde sú tie peniaze? Pomoc voči korone, nezamestnanosť, a iné negatíva? Jedna rodina žije celý život z malého príjmu, musia čarovať, aby vyšli z mesiaca na mesiac, a pritom nemajú žiaden príjem ako štát od občanov. Prečo rodina si dokáže zariadiť, aby prežila každý mesiac, aj za cenu škrtov? A vláda, štát, ktorý má 60 percent berie od občanov, nevie hospodáriť? Nemajú žiadnu zodpovednosť.

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Gabriela Závacká

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 873956x
Priemerná čítanosť článkov: 5531x

Autor blogu

Odkazy