Založ si blog

Inšpirujúci ľudia

Včera som bola na výlete v okolí Zlatej Idky. Z tejto dediny sa dá ísť krásnou asfaltovou cestou, okolo chaty Eriky, cez lyžiarsky vlek až na Kojšovú hoľu. Z dediny Kojšov je Juraj Jakubisko. Zo Zlatej Idky sa dá ísť aj na vyhliadku Loreley, chatu Lajošku, ktorá je teraz v rekonštrukcii. Potom na Jahodnú. Ide sa po červenej turistickej trase – hrebeň Volovských vrchov. Červená trasa vedie od Polonín až ku Záhoriu. Hlavná turistická trasa.

Pri vystúpení z autobusu ma upútala táto turistická tabuľa. Bol na nej Gabriel Mikuláš Svajczer (na obrázku, kto chce si o ňom prečítať, nech si zadá do googlu.)

Celé dejiny poznáme, že tí mocní iba zdierali svojich zamestnancov, poddaných. Dokonca sa to deje aj dnes. Najradšej by boli, aby bol zo zákonníka práce vyhodený pojem minimálna mzda, a vôbec, aby sa zákonník práce zrušil. Veď podľa niektorých chytrákoch zákonník práce predsa brzdí ekonomiku.

Ale pár ľudí sa osvietených ľudí sa počas našich ľudských dejín aj nájde, ktorí majú ľudský prístup ku iným ľuďom svojim zamestnancom, alebo im pomáhali, alebo pomáhajú. Práve ku napísaniu tohto článku ma inšpirovala veta o ňom, že svojich zamestnancov motivoval – sociálne, pracovne, finančne. A to bolo 19. storočie. Okrem toho, že bol zakladateľom erárneho baníctva v Uhorsku, a za svoje zásluhy dostál aj grófsky titul, mal sociálne cítenie. Z 20. storočia tak konal Tomáš Báťa. A v súčasnosti pracujúcim v SR, ktorí majú problémy s pracovným právom, už 10 rokov aktívne pomáha JUDr. Mária Ritomská. Bývalá poslankyňa NR SR a teraz predsedníčka Inštitútu ochrany ústavných práv.

Linky na JUDr. Ritomskú:https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2020/06/23/bude-nam-sponzor-matovicova-vlada/?fbclid=IwAR2JxccfeF_7aGuTv-UfZIpmLXQ7qy__r3kY7nkaZ4D51SNaIeA17Rb2blE 

Píše pod pseudonymom Anselma.

A základné údaje o nej, na jej internetovej stránke: http://www.ritomska.eu/

A ako som napísala, kto chce o nej zistiť podrobnejšie infomácie, nech si dá jej meno do googlu.

Spomínaný gróf je na fotke, Lolerey, chata Lajoška.

 

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Gábor Grendel

Možno prežívame posledné hodiny koalície, upozorňuje Grendel

05.07.2022 20:15

Zajtra zasadne mimoriadna Republiková rada strany SaS. Má rozhodnúť, či a za akých podmienok liberáli zostanú v koalícii.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

V obci vo francúzskej časti Pyrenejí zastrelili dvoch učiteľov

05.07.2022 19:05

Po podozrivom pátra asi 60 príslušníkov bezpečnostných síl.

Medveď

V pondelok "padol" ďalší problémový medveď

05.07.2022 18:44

Pri osade Iviny v okrese Detva v pondelok Zásahový tím odstránil problémového medveďa.

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Gabriela Závacká

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 868440x
Priemerná čítanosť článkov: 5496x

Autor blogu

Odkazy