Založ si blog

Samovraždy na každý deň

Autorka Marika Ritomská, editorka som ja

Občania Slovenskej republiky sa obracajú na súdy ako na poslednú „záruku zákonnosti“, ktorá má slúžiť na upevňovanie a rozvoj zákonnosti. Na súdy ako na poslednú inštanciu moci (tretí pilier štátnej moci)

posielajú občanov štátne úrady, napr. Úrad práce, Inšpektorát práce, Školský inšpektorát, ale aj Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, Verejný ochranca práv, občianske združenia, a to v nádeji na zákonné presadenie ich práv, ako to občanom Slovenskej republiky garantuje Ústava Slovenskej republiky.

A tak sa pozrieme, ako to u nás funguje. Boj proti bezpráviu, boj proti mobbingu, bossingu, ako o tom pravidelne píšem na tomto blogu sme, ma posunul v roku 2012 do parlamentu. Tu som zistila, že ústavní činitelia z celého spektra politických strán nemajú záujem, alebo nevedia riešiť problémy občanov Slovenskej republiky. Selektívne si vyberajú populistickú politickú agendu, ktorá nerieši súčasné systémové problémy občanov pri vymožiteľnosti práva a dodržiavaní ľudských a politických práv. Príkladom tohto marazmu bolo a je politické hnutie OĽaNO, kde nepochopili a stále nechcú pochopiť svoje poslanie poslancov podľa Ústavy Slovenskej republiky. To by nebol taký problém, lebo opoziční politici nemajú šancu zmeniť starý zaužívaný systém vládnutia. Oveľa horšie je, že nemajú vôľu to povedať občanom. Je pre nich výhodnejšie hádať sa za peniaze občanov v rokovacej sále parlamentu. 

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje na slovenských pracoviskách prípady psychického násilia často aj s tragickým koncom obete bezprávia.

Ako mi píše občianka: „Všetci občania, ktorí sa dostali do sporu na súdoch, prokuratúrach, polícii, zamestnaníach  majú svoj príbeh, ktorý nezaujíma vládu, parlament a ani zamestnancov  štátnych inštitúcií. Mimovládky pracujú v rovnakom selektívnom propagandistickom politickom režime. V štátnych inštitúciách sa kopia ich žiadosti, o ktorých rozhodujú politicky dosadení šéfovia a protekční zamestnanci, ktorí nechcú alebo sú odborne nekompetentní riešiť zložitú problematiku ľudských a politických práv občanov SR. Morálka vlády, parlamentu a štátnych zamestnancov je základom právneho a demokratického štátu. Bez morálky sa vždy nájdu  paragrafy a podvody, ako právo obísť. Jedna z mála poslancov NR SR ste pochopili, že je potrebné zavádzať radikálne systémové zmeny, ktoré by občanom pomáhali pri vymožiteľnosti práva a dodržiavaní ľudských a politických práv.“

Nie je jednoduché bojovať s politickou mocou. Ale napriek tomu je to nanajvýš potrebné. 

Na Okresný súd Bratislava II mal prísť pán Holjenčík ako svedok v mojom žalobnom návrhu o určenie neplatnosti skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. Bolo pre mňa záhadou, prečo mám zaplatiť svedka pána Holjenčíka, aby prišiel na pojednávanie, Nové sporové poriadky od 1. 7. 2016 zaviedli silnú rozhodovaciu právomoc pre sudcov. Zákon je upravený proti občanovi a to tak, aby sa nebránil, keď mu vzali prácu. Cieľom nového zákona pre občana má byť prijať psychické násilie, ktoré na ňom pácha zamestnávateľ.

Všade vôkol nás, kde sa pozrieme akoby prevládala neodbornosť a neochota zamestnancov, ktorí v snahe, aby ich zamestnávateľ nevyhodil na ulicu, sú odhodlaní aj klamať a podvádzať. Na súde nám to už preukázal advokát Kvasňovský, právny zástupca nezávislého úradu, na pojednávaní dňa 23. 11. 2016 tým, že predložil falošné dôkazy. Začína byť pracovnou náplňou našich advokátov dorábať dôkazy a predkladať ich v súdnom procese. Dokázali sme, že advokáti na Okresných súdoch Pezinok, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Bratislava II, Bratislava I. porušovali svoje etické kódexy advokáta. „Advokát nesmie súdu nikdy vedome predkladať nepravdivé alebo zavádzajúce informácie.“ A keďže sa to vo väčšej miere vyskytuje, rozhodli sme sa písať pre občanov o klamstve advokátov z advokátskych kancelárií.Prečo sa nemôžem ja a iní slušní občania dovolať na súde spravodlivosti ?

Preto lebo pozícia moci, ktorú si vybudoval nezávislý úrad, je natoľko silná, a natoľko hlboká, že ju nedokáže rozlúsknuť ani premiér Róbert Fico, ako nám o tom píšu novinári.  

Kauzy, ktoré monitoruje Inštitút ochrany ústavných práv ukazujú systémovú chybu justičných procesov a  prezentujeme ich v tomto blogu. Následkom sporov so štátom, ľudia umierajú alebo končia na psychiatrii.

Prípady, ktoré mojimi článkami zverejňujem, chcem verejnosti poukázať, že správanie zamestnávateľa na pracovisku sa často dostáva do rozporu so zákonom, najmä ak ide o násilie voči statočnému a slušnému zamestnancovi, ktorý ani pri sústavných útokoch nedokáže prejaviť akú – takú ochranu svojej osoby, nakoľko za súčasných podmienok na trhu práce má strach, že jeho zverejnením príde o prácu.

Napríklad pri organizačných zmenách je problematika riešená iba skúmaním „dôvodov skončenia pracovného pomeru“, a procesná chyba je ignorovaná. Toto nastavenie je choré a vyžaduje si rázne usmernenie zo strany kompetentných orgánov, aby si sudcovia zaradili do programu pojednávania aj prieskum správnosti procesu ukončenia pracovného pomeru. Inak bude stav bezprávia trvať naďalej, lebo je to klasifikovateľné  de jure typické zneužitie ustanovení Zákonníka práce, kedy zamestnávateľ, aby sa zbavil obete, aplikuje príslušné ustanovenia,vytvorí psychický teror na pracovisku.

Je najvyšší čas zamerať sa na osvetu a kvalitu povedomia sudcov, na odstránení bezprávia zo súdnych siení. Ide o bezprávie ktoré si často ani sudcovia neuvedomujú, ale doba si žiada, aby si vedomosti rozšírili.

Dnes občan nemá žiadne právo a ja sa nemám, kam obrátiť pri obhajobe jeho práv, a tak potom musíme hovoriť aj o totalitnej justičnej junte, ktorá prenasleduje občanov Slovenskej republiky. Presne taký je môj právny názor na dianie v justícii v Slovenskej republiky. Dokážte mi, že sa mýlim a dajte mi nádej na právo a spravodlivosť v zmysle platných zákonov – že ešte existujú.

Kto  vyvodí  konzekvencie v rámci kompetencie okresného súdu  za predlžovanie môjho súdneho sporu?

Preto bojujme za novú víziu našej spoločnosti :

http://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.