Založ si blog

Otec Márián Kuffa je mobbovaný

Príliš prehnanou témou týchto dní je o otcovi Mariánovi Kuffovi. Jedni ho prirovnávajú ku Andrejovi Hlinkovi, iní zase robia z neho nacionalistu.  Sú to hlúposti. Ide o kňaza ktorí si zobral na plecia viac ako sa od neho žiada: Venuje sa sociálnym prípadom.  Katolícki a iní duchovní nemajú takúto povinnosť. Majú iba povinnosť viesť svoju farnosť a poslúchať biskupa vo veciach kňazských. Cirkevné, mainstrímové, alternatívne média píšu hlúposti,. Že sa angažuje v politike  politickej strany KDŽP, pritom ho farár Kuffa s tým nemá nič spoločné. Za to nemôže, že jeho brat bol poslancom v NR SR a teraz vraj je volebný líder tejto strany. A nemôže farár Kuffa ani za to, že na plagátoch popri cestách je heslo: My presadíme politický, čo Kuffa káže. Aj títo tliachajú blbosti. A nemôže ani za to, že jeho kázne, omše filmujú a dávajú na sociálne siete.
Mobbing voči Kuffovi je v tom, že mu chcú zakázať verejne hovoriť bez dôvodu. Teda porušujú jeho osobné práva. Jeho názory skôr sú v jeho funkcii duchovného skôr žiadané a ku veci. Aj na bežných pracoviskách je jedna z foriem mobbingu – obmedziť vstup na pracovisko, vypnúť počítač, zakázať hovoriť, strápňovať ho. Mobbing u otca Kuffu je v tom, že ho chcú verejne odstaviť. Aby nerozprával. Bezdôvodne. Jeho predstavení biskupi sa voči nemu dopúšťajú mobbingu. Aj liberáli tliachajú blbosti.
Samozrejme, že keď ho niekto názve fašistom, tak ho to urazí, aj keď im odpustí. A chváli, či lichôtky skôr vníma ľahostajne. Pre neho je dôležitá jeho práca – charitná práca s bezdomovcami, asoiálmi, aj tých, čo prišli o rodičov, strechu nad hlavou. Prečo médiá nepíšu o príčinách chudoby? Ešte aj katolické médiá ignorujú myšlienky pápeža Františka, keď hovorí o chudobe. A prečo sú bezdomovci, alkoholici, hazardéri, psychickí chorí? Veľkou vinou sú aj zlé pracovné vzťahy. Prišli o prácu. Nie každý sa z nich narodil ako pečený alkoholik. Ku alkoholu ich dačo doviedlo. Nie každý z nich žil asociálnej rodine.
Toto nech riešia cirkevné, maintrímové, či alternatívne médiá. Píšu sa iba kto príde s dakou kauzou, kto koho okradol, kto koho oblbol, kto čo povedal, kto je konšpirátor, a kto je slniečkár a kto liberál a kto aj admirál. Píše sa od vecí.

 

Mnohí účastníci našich 5 konferencií, ktoré organizujeme od môjho pôsobenia v parlamente, našli odvahu a priniesli svoje svedectvo z pracoviska. Každé svedectvo malo spoločnú niť, a to zlé vzťahy na pracoviskách.. Je obdivuhodné, ako na takých pracoviskách môžu naši občania pracovať. Vyjadrujem obdiv mnohým občanom vstupovať na pracovisko, kde nevedia či ich v ten deň nevyhodia. Ako podať na takom pracovisku, kde vládne mobbing kvalitný výkon? Tam vládne strach a všetci prežívajú zo dňa na deň a z minúty na minútu. Toto nám priniesol vývoj po roku 1989. Slovák ide proti Slovákovi. A miesto činu? Pracovisko.citované JUDr. Mária Ritomská – facebook

 

Treba si naozaj dávať pozor čo si želáte, splní sa to. ..

03.03.2022

Tento článok nadviažem na ten, aby vydali Smernicu, aby obyvatelia boli chránení pred agresivitou v priamom prenose zasadanie NR SR, alebo tlačovky. A psychické zastrašovanie TV Noviny Markíza. Keď som začala v roku 2001 študovať na právnickej fakulte v Košiciach, telefonovala som si so spolužiačkou. Mala depresiu, lebo táto škola bola ťažká, aj keď sme iba začínali. [...]

Prečo obnovenie konštitučnej monarchie na čele s Habsburgovcami?

02.03.2022

Je to skôr fiction, než reality. Ale idem zo svojho pohľadu to napísať. Poslední Habsburgovci ako Mária Terézia, Sissie, jej nešťastný frustrovaný syn Rudolf, potom nástupca trónu František Ferdinand, ktorému pre blbý zákon vyradili manželku a deti z línie. Potom kladne sa zapísal aj už teraz bl. Karol Habsburský. A čo sa týka jeho potomkov, tak to nie je isté akí by [...]

EÚ by mala vydať Smernicu, ktorá. . . . .

02.03.2022

Teraz všetko dychá Ukrajinou, Putinom, okay. Celé dva roky to bola korona, Ak nie korona, Putin, tak je to drastické zdražovanie. Zamyslel sa niekto na tým, ako niektoré médiá a politici v NR SR, na tlačovkách zlé vplývajú na ľudí? -Matovič celé dva roky vrieskal po ľuďoch, desil ich, nezmyselné opatrenia na kovid. Neriešenie problémy občanov. Ako zle vplývajú [...]

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Izrael, Haag

Izrael v Haagu: Vojna v Gaze je tragická, nejde však o genocídu

17.05.2024 16:44

Izrael tak reagoval na tvrdenia Juhoafrickej republiky, ktorá ešte v decembri podala MSD sťažnosť voči Izraelu za údajnú genocídu.