Založ si blog

Mňa tieto dámy reštartovali. A čo Vás?

 

Korona téme je desivá téma. Ale pre niektorých je to bohatý zdroj príjmov: pre medicínske odvetvie. Pre politikov je to super téma na strašenie ľudí. My to dobre poznáme. Čím horšie, tým lepšie platí pre média – zastrašiť, ohúriť a mať veľkú sledovanosť. Čim väčšia, tým väčšia tržba pre média.

A korona je ako stigma. Ľudia, ktorí ňou prešli sa ku tomu len tak nepriznajú. Je im nepríjemná reakcia nás, keď sa zhčíme, že korona. Nedá sa na ňu liečiť, iba pretrpieť.

Tieto fínske političky ma naštartovali, lebo aj keď hrozná téma, tak ľudí išli chrániť, aj robili kontrolu, či pc majú v každej rodine – študenti. Celý spôsob sa dočítate na tom fb statuse.

Robiť z Fínska raj na zemi by bolo nerozumné. Nevieme aké problémy gniavia ich, prípadne vyrobené problémy z príliš dobrého života. Nevieme aké sú tam pomery v politických stranách, či sú tam tiež intrigy ako tu. Či aj tam je politika vulgárna, sebecká. ČI aj tam pristupujú ku ľuďom ako u nás alebo sociálna sieť Facebook ku ľuďom. Obrazne povedané priložia ti pištoľ ku spánku: musíš alebo pif paf. Tu, ak chceš pracovať a dostať OČR, nemocenské, musíš ísť na testkorona, inak…Musíš podávať citlivé súkromné údaje úradom, inak….Je tu nariaďovania a vynudzovacia moc štátu. Buzerácia, pokuta, drezúra vo všetkých oblastiach – úrady, práca. A príklad ku Facebooku. Má milióny uživateľov na svete. Podľa médií nekomunikujú ani s novinármi. A nie tobôž s bežnými uživateľmi. Jednoducho nanútia zmenu – dizajnu stránky, funkciu, alebo bloknú účet, že porušené normy komunity, ale nepíšu aké. Uživateľovi nedajú možnosť, aby si vybral či so zmenou funkcie, vzhľadu súhlasi. Aj keď to majú ošetrené ako zmluvné podmienky. A tak s nami jedná aj náš štát, politici. Nariaďovať a a cvičiť s nami.

Nie je prekvapujúce, že bývalá poslankyňa Marika Ritomská nepresadila, aby bol antimobbingový zákon. Vysoký funkcionár EÚ jej odpísal, nech rozvíri vo svojej krajine verejnú mienku, osloví poslancov, aby tento problém riešili. Vidno, že tento pán žije v Bruseli, tak ako ostatní europolitici vytrhnutí out of reality. Na Slovensku sa nepresadí nič, ak niečo nevyhovuje politikom. A tu aj téma mobbing. Alebo presadiť si niekto vie, ak je oligarcha, má peniaze. Marika bola riadna zamestnankyňa URSO – úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Vďaka nekonvenčným metódam Igora Matoviča sa dostala na kandidátku. Ale táto jej snaha vyšla nazmar. Hovorím snaha presadiť antimobbingový zákon. Ale pomohla tisíckam ľudí. Pár životov aj zachránila. A aj teraz po novela občianskeho zákonníka, že pred súdy môžu chodiť iba advokáti. Má obmedzené možnosti. Nevzdáva sa. Osobne ja by som to už vzdala. Tu na Slovensku nepochodila. Zbytočne nebola v NR SR, pár životov ako som spomenula, zachránila. Pomohla tisíckam ľudí. Tí už ju nepoznajú, problém pominul.

Osobne by som si ju vedela predstaviť vo vláde rakúskeho predsedu vlády, aj v kabinete fínskej vlády, alebo predsedníčku občianskeho združenia voči mobbingu, za podpory štátu v Českej republike. Tam by jej snaha priniesla toto ovocie. Tu. Ak človek nemá za sebou niekoho, alebo má tému, čo nevyhovuje ako antimobbingový zákon, nedá sa.

A každý má svoj názor na vakcínu voči kovidu, okay, neberiem. Ale je to určite lepšie očkovanie ako ten strach pred koronou a nekonečné celoplošné testovanie. Aj špáranie sa v dutine nosnej môže poškodiť sliznicu nosnú. Donekonečná to nejde, a ani tie rúška – zdravotné dôvody.

A starých ľudí nechávajú zomierať na bežné choroby, lebo korona.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10222766083295053&set=a.1258342793055

Neverili Sme ( rok 2019) – moja recenzia

25.01.2021

Baloghová: „Vy ste bola politička?“ Ritomská: „Hej“ Baloghová: „Ako dlho?“ Ritomská: „4 roky“ Baloghová: „V parlamente ste bola? štyri roky?“ Ritomská: „A jedna novinárka mi povedala, že nemôže o mne písať.“ Baloghová: „Z denníka Sme?“ Ritomská: Myslím že hej.“ Týmto krátkym dialógom z [...]

Keď sa nepriamo porušujú ľudské práva

23.01.2021

Ak existuje vôbec takýto pojem v právnej oblasti, ak nie. Tak tento pojem som si do článku vložila ja. Právo sa mení, tak ako spoločnosť, teda právo si prispôsobujú krajiny podľa svojich potrieb. Teraz nekomentujem túto skoro rok výnimočnú situáciu, ani výnimočného Matoviča. Ale uvediem pár príkladov, kde sa poviem nepriamo porušujú resp. ti priložia nôž na krk: [...]

Si už konečne na mňa hrdý, Otec? ! divadelná hra – 1

21.01.2021

Postavy vystupujúce v divadelnej hre: PavolVarga, otec Miško Varga, postihnutý syn na vozíčku Mária Vargová, matka Pavla a bývalá manželka Michala Vargu Dezider, kolega z roboty Marek, kolega z roboty Juraj Pálfy, vyšetrovateľ Mgr. Igor Vaľko, vyšetrovateľ JUDr. Ján Novotný, ustanovený obhájca JUDr. Katarína Baranová, sudkyňa JUDr. Peter Tkáč, okresný prokurátor [...]

František Matík

Exkonateľa skrachovaných nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest Matíka prepustili na slobodu

01.03.2021 14:31

Súd mu určil skúšobnú dobu v trvaní sedem rokov s probačným dohľadom vo výmere troch rokov.

sarkozy

Sarkozy je vinný z korupcie. Na rok musí do väzenia

01.03.2021 14:20, aktualizované: 14:31

66-ročný Sarkozy je druhým francúzskym prezidentom usvedčeným z korupcie.

René Bílik

Rektor Bílik: Minister sa ponáhľa, aby neprepadli peniaze z eurofondov

01.03.2021 14:00

Akademická obec Trnavskej univerzity vstúpila do štrajkovej pohotovosti. Stretnutie s ministrom bolo ako zo zlého sna, hovorí rektor René Bílik.

Maroš Žilinka

Žilinka pozastavil výkon funkcie prokurátorke Ivete Kopčovej

01.03.2021 13:00, aktualizované: 13:46

Kopčová je vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry trestne stíhaná pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.