Založ si blog

Palcové titulky plnia strany všetkých médii s tragickými spravami

Teraz sa píše o strašnej smrti dvanástich ľudí, ktorá sa udiala v prešovskom vežiaku. Aj profesionálny šofér, ktorý robil pre pracovné agentúri. Robil veľa jázd, mal oslabené vnímanie, dostával spánok, mikrospánok, následne preťaženého vodiča sa zrazili s nejakým veľkým autom. Nešťastie bolo na svete, zomreli statočné matky ktoré nemali prácu, kde žijú ich deti. Statočné matke sú nútené takto utekať, aby neprepadli do najhoršie sociálnej siete. zanechali si tu mužov, svoje deti, a takto kruto oddelené ženy od mužov, a deti od matiek v dvojtýždňových turnusoch osem v jednom autobuse išli do Rakúska, aby utierali zadky starým ľudom.

Následujúca tragédia bola, keď kamión viedol preplnené drevo po mokrej ceste hore kopcom. A došlo ku ďalšej tragédii, keď z toho dôsledku prišli pár ľudí o život.

Všetky tieto nešťastia majú jeden spoločný menový základ – mobbing, narušená ľudská dôstojnosť.

Prvý prípad mrví z Prešova: najjednoduchšie zatknúť robošov, predhodiť ich vlkom. A nenapadá Vás, že títo pracovníci boli ako otroci? ako štvaná zver? Rýchlo urobiť, neriešiť bezpečnosť, rýchlo urobiť, nasadnúť do auta a znova na iné miesto. Je tu štvanica. otročina.

Druhý prípad – usmrtené opatrovateľky na ceste do Rakúska. Šofér čo ich viedol, bol unavený, nespal pár nocí, dostál mikrospánok a potom nastal večný spánok pre statočné slovenské opatrovateľky. Už sa domov nevrátia, nenakúpia darčeky pre svoje detičky, už ich neobjíma, už ani s mužom sa nezvítajú, ani svojich starých rodičov neuvidia. Iba budú ležať v rakve, kde iba tvár ostane odkrytá, a tie čo mali tvár zničenú, rakvu ich rodičia nedajú otvoriť. Dočkajú sa tak srdcervúceho plaču svojich deti a svojich rodičov. Taká rana, ved rodič by nemal prežiť svoje dieťa.

A ďalej zacálujú vodička veľkej dodávky, ktorý išiel za veľmi zlého počasia, v preťaženom aute, nejak sa to stalo, prudko zabrzdil, a nešťastie už bolo na svete. A viete za akých podmienok musia pracovať? Ze im dávajú drevo a takú veľkú váhu, ktorá prekračuje tu povolenú. A následok – bolesť, smrť.

Politici, oligarchovia, média ignorujú túto pekelno rakovinovú pliagu zvanú mobbing. Marike Ritomskej žiaden politik nebol slušný. Ignorovali ju, vysmiali sa jej. Hádať sa nemusia, stačí ak pomôžu Marike presadiť, aby bol mobbing trestný čin,

 

Nie je také dôležité pracovať, ako informovať iných o tom, že pracujeme

24.01.2020

Autorka Marika Ritomská, editorka som ja. O projekte Dôstojné pracovisko vo verejnej správe sme sa mohli viac dozvedieť dňa 7. 11. 2019 na medzinárodnej konferencii v Prahe, ktorú organizoval Mobbing viac »

Nemôžeme si dovoliť hrdinov

23.01.2020

Autorka je Marika Ritomská, editorka ja. Režisérka Lucia Kaššová prišla s novým filmom "Denník SME za zdravý rozum", v ktorom som sa spolu s ďalšími tromi účastníkmi stala reklamou s viac »

Pani Remišová, ako funguje OĽaNO? – unikátne voľby 29. 2. 2020

21.01.2020

Autorka Marika Ritomská, editorka ja, článok je aktuálny najmä pred voľbami s unikatnym termínom - priestupným rokom. Vážená poslankyňa Remišová, naše 21. storočie je plné hyenizmu, viac »

Bundeswehr

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru, v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).

nehoda prístavný mosť

Nehoda na Prístavnom moste ochromila dopravu v Bratislave

26.01.2020 19:24

Štyri autá, ktoré sa zrazili na zjazde z Prístavného mosta smerom do Petržalky zablokovali dopravu takmer v celej Bratislave.

Turecko / zemetrasenie /

Počet obetí zemetrasenia v Turecku stúpol na 38

26.01.2020 17:34

Spod trosiek zrútených budov sa podarilo vyslobodiť už minimálne 45 ľudí, pričom záchranári stále pátrajú po ďalších.

pocasie

Oceánsky vzduch prinesie na Slovensko zrážky a oteplenie

26.01.2020 17:30

Pozrite si videopredpoveď počasia s meteorológom Petrom Jurčovičom na pondelok a nasledujúce dni.