Založ si blog

Hromadná žaloba na štát

Hromadná žaloba na štát by sa mohla postaviť na niektorých z týchto bodov:

  1. Klamanie občanov ohľadom očkovania voči Covidu 19. Za reklamu utratili 69 750 eur. „Kampaň pre ministerstvo zdravotníctva pripravila PR agentúra AMI Communications. Podľa zmluvy v centrálnom registri bude celá kampaň stáť maximálne 69 750 eur bez DPH (83 700 eur aj s DPH)“citácia z Hospodárskeho denníka. Ku klamaniu občanov SR došlo v súvislosti, že sa bude očkovať masívne. V skutočnosti očkovanie prebieha veľmi pomaly, dokonca minister zdravotníctva mediálne prehlásil, že nie sú vakcíny. Očkovanie sa zastavuje dočasne. Takto dochádza ku ohrozovaniu života občanov, ktorí sa nemôžu dostať ku očkovacej látke.

  2.             Predseda vlády Igor Matovič, ktorého výmenu a pár ministrov požaduje už Progresívne Slovensko už                rok nás psychicky týra. Sme v ustavične v strese z jeho výrokov, zastrašovaní. Neustále nás znevažuj              za nezodpovednosť, Pričom on sám osobne porušuje zákony – nenosenie rúška, podávanie si ruky s                  hlavou štátu Ukrajiny. V tom čase bola Ukrajina nebezpečná. Nešiel do karantény po návšteve zo                      zahraničia. A na svojom facebookovom profile polarizuje a vysmieva sa spoločnosti.

3.           Sústavne dochádza ku okliešťovaniu našich základných ľudských práv a slobôd, bez                                      dôvodne. V septembri na dlhé týždne ohrozili zdravie detí, že ich prinútili mať rúška. Mediálne                        bolo dokázané, že niektorí členovia vlády, funkcionári ignorovali nosenie rúšok. Stačí napísať                        odkaz do googlu rúška, nenosenie. Podľa mňa tam bude dosť článkov na túto tému.

Za ich nenosenie sú bežní občania pokutovaní, kým politici, tých pokutovať nebude nik.

Dlhodobé nosenie rúšok môže znížiť imunitu.

4.           Trestný poriadok hovorí, že šíriť infekciu je trestný čin. Konkrétne ide o hromadné testovanie,                         ktoré sa stálo ohniskom šírenia kovidu. Ďalšia nedbanlivosť je: Kontrola cestujúcich z Veľkej                         Británie pred Vianocami 2020. Zavliekol sa tu agresívny mutovaný britský Covid, ktorý                                   spôsobuje rapídnu nákazlivosť a viac úmrtí. Najmä v Košiciach Vám potvrdia, že koľkí ľudia

práve zomreli na ten agresívny typ. Zo strany štátu tu došlo ku hrubej nedbanlivosti.

5.          Nárast policajného štátu. Sú tu tzv. policajti v civile, ktorí budú striehnuť na občanov. Môj                               názor je, že tu nie je výchovná prevencia, ale naplnenie štátnej kasy, na základe ľudského                             nešťastia. Covidové obdobie nadelilo aj nadmerné právomoci hygienikom, ktorí môžu svoje

postavenie zneužívať.

6.         Porušovanie rovnosti. Malé kamenné obchody sú zatvorené a fungujú cez tzv. e shop. A                                 veľké obchodné reťazce fungujú. Malí sú bití, veľkí ťažia v čase nešťastia.

7.         Za vyjadrenie premiéra, ktorí si z občanov spravil rukojemníkov a ohrozil ich životy. Ak ho                               nepodržia pri moci, tak vakcínu Sputník V vráti späť.

8.          Nanútenie zdravotníckeho zákroku občanovi SR. Testovanie je palička, ktorá sa vsunuje hlboko do

nosohrtanu. Občan sa tu častým opakovaním okrem nákazy Kovidu vystavuje aj ohrozeniu

slizníc. Zákrok sa robí bez súhlasu. A riadny zákrok spoľahlivý je odber krvi, nie palička namotaná

vatou. Ďalej sa tu nepotrebne zaťažuje rozpočet obcí. Štát to jednoducho prikázal, a všetko hodil

na zodpovednosť mestám a obciam. Zdravie občanov sa ohrozuje tým, že zdravotnícky personál

je vyťažený. A porušuje sa tu aj pracovná zmluva, nadmerne zaťažovanie zdravotníckeho

personálu pri nezmyselnom testovaní. Peniaze sa dajú použiť na nákup dýchacích prístrojov,                         ochranných a dezinfekčných prostriedkov.

Nebola som ani za pád predošlej vlády Roberta Fica, Pelegriniho, ani nie som za pád vlády Igora

Matoviča. Rozumné riešenie je ho vymeniť aj ministrov ako Krajčí, Nag, Heger. V strane majú oveľa

väčších odborníkov ako títo tu.

Boli už žaloby, kde občan žaloval štát: napríklad o neschopnosti štátu mu nájsť prácu. A v EÚ, USA

sú žaloby voči štátu úplne bežné. A končia sa v prospech poškodených. Ale to by sa musela schváliť

trestná a hmotná zodpovednosť úradníkov, vlády, poslancov. Matovič nás už rok psychický týra,                    uráža, deptá. Nie ochraňuje pred kovidom.

Ak by to bolo ako v právnom štáte, a by občania podali hromadnú žalobu na štát, starosti o financie by si netrebalo robiť, z kadiaľ ich vezme. Najlepšie našim politikom ide vytĺkanie daní, pokút.

Hromadná žaloba, ale to bola iba voči zdravotnej poisťovni v Európe bola na očkovaciu látku, ktorá znetvorila 24 malých detí. Vyhrali. Alebo v USA podávajú žaloby na štát ako na bežiacom páse. USA nech má svoje nedostatky, ale právo tam víťazí aspoň, keď je to hromadné. Nie je to vhodný príklad na vakcínu voči kovidu. Lebo vakcína je bohužiaľ, jediné východisko na potlačenie tohto svinstva, ktoré noci naše životy. Ale len som uviedla príklad, že keď sa podajú hromadné žaloby, keď si štát neplní úlohu ako má, je to šanca vyhrať v západných slobodných krajinách.

 

Kauza Kristus – Lee Strobel, recenzia

14.04.2021

Navonok žije Strobel so svojou ženou „šťastným“ životom. Niečo však im chyba. A to je, aby mal srdce z ľudské, a nie z kameňa. Tak sa modlí jeho manželka. Strobel je zmenou jej správania znepokojený. Začne na vlastnú päsť aj za cenu flákania svojej práce pátrať po Kristovi, aby vylúčil alebo potvrdil jeho existenciu na základe historických dokumentov. Film [...]

Odbory zaúradovali alebo sporadicky je TV Markíza aj užitočná

13.04.2021

Dnes konečne tv Markíza prišla s dvoma rozumnými reportážami: a, kde sa ozvali zamestnanci DMK Bratislavy, že sa im vidí zbytočne mať respirátor v práci, keď sú sklom, a lanovou zátarasou oddelení od cestujúcich. Dokonca sa nedá sadnúť ani dopredu. Aj tak sa našli blbí cestujúci, čo šoférov bonzovali. Škoda že občania tak nie sú aktívni pri pomoci obetiam [...]

Respirátor, kat náš každodenný

05.04.2021

Treba si overovať správy aj od riadnych mainstreamových médií ako tv markíza, joj. Nepamätám si presný dátum, ale to boli zrejme správy Tv Markíza, kde radili ako rúška nosiť, aké nie. Vysoko neodporučili rúška z umelej hmoty a ani tie plastové tzv. štíty ako nosil 13 ročný bývalý premiér Fico. Odporúčali iba rúška z bavlny. A politici sa na nás učia, resp. [...]

pôrod, novorodenec, predčasne narodené dieťa

Úmrtnosť po 17 rokoch aj pre COVID-19 prevýšila pôrodnosť

15.04.2021 11:49

Počet obyvateľov vzrástol len vďaka migračnému prírastku.

čaputová

Matovič o dôvode požiadavky na vrátenie Sputniku zrejme klamal

15.04.2021 10:53, aktualizované: 11:41

Podľa Zuzany Čaputovej Rusi vrátenie nežiadali pre to, že ŠÚKL dal testovať vakcínu necertifikovanému laboratóriu, ako to tvrdil Igor Matovič.

rusko separatisti vojaci

Ukrajinský minister obrany pripúšťa možnosť ruského útoku z Krymu

15.04.2021 10:43, aktualizované: 11:32

Ukrajina má podľa ministra Andrija Tarana veľké obavy z rozmiestnenia nových ruských vojakov a techniky na Kryme.

mobilné očkovanie

Hospitalizovaných výrazne ubudlo, počet obetí ale stúpol o 79. Prvú dávku dostalo už 900-tisíc ľudí

15.04.2021 10:07, aktualizované: 11:16

Laboratóriá v stredu vykonali 7 312 RT-PCR testov, z ktorých bolo 843 pozitívnych, čo je 11,5 percenta. V utorok pozitivita dosiahla 12,5 percenta.