Založ si blog

Igorko, mal by si to asi o 50 percent ľahšie, keby. .

Od marca 2020 je to pre každého neúnosná situácia. Okrem prázdnej špajze po Smerákoch sa tu zavliekol aj agresívny vírus Korona, ktorý okrem zabíjania skomplikoval nám životy. Aké psychické dôsledky to bude mať, už vidíme teraz.

Stál si sa premiérom v čase, keď si musel dva razy vyhlásiť Núdzový stav a následne aj oklieštenie našich ústavných práv.  Nepopulárne opatrenia, ale na zastavenie musia byť. Každý rozumný človek to musí uznať. Kovid , nie je to chrípka, a existuje. Ale na druhej strane je dobre, keď nás psychicky terorizuješ? Nemá azda premiér takúto situáciu upokojovať? Každý ťa pozná aj ako poslanca, aj z protestov, kde sa podávali párky. Povahu ti nikto nezmení. Ale ohľadom ako prezentuješ skutočnosti o korone verejnosti je katastrofálny. Iba nás zastrašuješ, polarizuješ, ľudia sa tak nenávidia aj teba. Skús sa vybiť takto v inej oblasti ako napríklad si sa vyfotil v teniskách na tatranskom štíte, alebo neviem, ako lezieš hore na Lomnický štít s horolezcami a možno aj v botaskách. Veda máš veľkú predstavivosť, vieš ako upútať, ale prosím ťa, správaj sa primerane, keď nám občanom hovoríš nové skutočnosti o Kovide.

Ak budeš ohľadom korony sa správať normálne, bude aj tvoja pozícia o 50 percent ľahšia. Nanešťastie teraz si dosť neobľúbený. A to aj vďaka tomu, že nás terorizuješ. Opatrenia nás majú chrániť, nie ekonomicky, sociálne ruinovať. Účty platiť treba. Ako v lete som počula správy, že chodili daňovaci a vyberali pokuty od obetí prevádzkovateľov, ak nemali e kasu. A ty sa čuduješ? Kovid aké škody spôsobil. Minister Heger sa v tom chová ako smerák, a nie, aby uľahčil postavnie malým podnikateľom. V Poľsku tzv.  e kasy ani nie sú. Tam je šikovnosť ľudí, ako sa živia a štát je rád, že ľudia nezávisia na sociálnych dávkach aj to podporuje. Ale ohľadom toho sa chováš aj s vládou ako Smeráci. Veľa štátu do sféry podnikania. Buzerovať a pokutovať.

Ak budeš sa chovať primeranejšie, a neštvať, neterorizovať ľudí, bude ti o 50 percent ľahšie. S touto situáciou by mal problémy aj ten najlepší štátnik čo bol. Stál si sa premiér v zlej dobe. Ale sľuboval si zázraky ako opozičný poslanec. Tak ľudia ich aj čakajú. A ako sa hovorí, karma je zdarma. Stál si sa premiér, tak musíš makať. Nič iné ti nezostáva. Kritizoval si Fica, ktorý mal páky na to, aby sme sa mali dobre.

A nejde mi do hlavy, prečo odišiel tak veľký uznávaný vedec Krčméry? V médiách bolo, že odišiel zo zdravotných dôvodov neverím, to je iba rozprávka pre nás občanov, bežných ľudí. S tebou sa ťažko spolupracuje, ak nie je po tvojom, tak človek musí odísť. Keby Krčméry by zostal, mal by si to tiež ľahšie.

A s jednou fb priatľkou na fb mi napísala, že či sa čudujem, že sa tak hrozne chováš, keď si zodpovedný za naše životy? Nie. Ale ty máš moc, máš páky. Ale bežní lekári tiež zodpovedajú za životy v nemocniciach a nemôžu pacientom pomôcť z finančných dôvodov. Zdravotné poisťovne zamietajú žiadosti kope onkologických pacientov, ktorí žiadajú o preplatenie nových liekov, liečby,  menej invazívnych. A čo takí onkológ? Ako sa má cítiť? Zodpovedá za životy, resp. chce pomôcť pacientom, nemôže pomôcť, lebo poisťovne resp. zákony štátu. Lekári nemajú moc. Ale vraj je tento problém s liekmi a poisťovňami sa má riešiť ako to bolo na markíze.

Aj český premiér Babiš zaviedol lockdown, ale pozri sa ako sa správa, ako oznamuje tieto skutočnosti. Že by tak hecoval ľudí ako ty? Tiež musí takéto vecí robiť. A bohužiaľ, máš to ťažké, ale chcel si byť premiér, kritizoval si Fica, sľuboval si zázraky.

A politika ma nezaujímala ani v čase, keď bol Róbert Fico, Pelegrini, ani ty. Ale o tebe ohľadom kovidu mám to na očiach,ušiach každú chvíľu. A ako bolo za Fica, Pelegriniho, nesúhlasila som s predčasnými voľbami. A nesúhlasím ani ohľadom tvojich predčasných volieb. To nikam nevedie. Vždy príde nový hrdina, čo kritizoval predošlých, tak ako ty, keď o štyri roky odídeš, príde druhý, bude ťa kritizovať. A keď bude premiér on. Tak bude konať ako Fico, ty. Lebo ak nebude zákon o hmotnej zodpovednosti, trestnej zodpovednosti  politikov. Tak sa veci nezmenia. A občania budú tak naďalej stresovaní hádkami politikov, ako aj teraz. Ty si kritizoval Pelegriniho, Fica. A teraz oni teba. A vedie to niekam? Nie. Iba hmotná a trestná zodpovednosť to porieši.

 

Zažívame iba rozkazujúcu funkciu štátu

25.11.2020

Predčasné voľby nie sú u nás riešením. Nebolo ani riešením pokrikovanie Igora Matoviča po ulici na Fica, aby odstúpil. A nie je ani riešením, aby zase Matovič odstúpil. Stačí iba prijať hmotnú a trestnú zodpovednosť, a za zlyhanie v politike aj možnosť občanov odvolať neschopných politikov. Vlády môžu padať ako balvany z útesov, a ku ničomu to viesť nebude. [...]

Zodpovednosť pre premiéra, štátne orgány a občanov

11.11.2020

Za poslednú dobu sa objavuje slovo Zodpovednosť – testovanie, rúška, očkovanie. Zodpovednosť musí byť, inak bez zodpovednosti by nebola demokracia, ale bordel. Ale tu na Slovensku sa nedá hovoriť ani o zodpovednosti, ani o právach. Iba o povinnostiach, byrokratickej buzerácií. Príkladom je napríklad tzv. celoplošné testovanie. Okay. Zodpovední občania resp, ak [...]

Zlaté pravidlá cisára Karola IV.

09.11.2020

Vyhýbajte sa zlej spoločnosti a zlých rád, pretože so svätými budete svätí, so skazenými skazení. 2. Nezáviďte jeden druhému, ale majte radšej lásku medzi sebou. Pretože závisť plodí nenávisť. 3. Kto nenávidí, nie je milovaný a vo svojej nenávisti aj zahynie. 4. Neumožníte v sebe mať hnev, ale miernosť. Lebo miernosť víťazí nad [...]

autá, hmla, doprava

SHMÚ vydal výstrahy pred hmlou a poľadovicou

27.11.2020 09:40

Výstraha platí do 11.00 h.

Eduard Heger, Ide o pravdu

Minister Heger v Ide o pravdu: Odmietam v Kollárovom prípade papalášizmus

27.11.2020 09:00

Peniaze z Fondu obnovy chce vláda minúť aj na nové nemocnice a školy. Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) neuvažuje o ďalšom plošnom odklade splátok úverov. V relácii Ide o pravdu potvrdil, že Slovensko čaká okrem dôchodkovej aj daňová reforma. Koalícia chce zmeny v daniach a odvodoch už na budúci rok.

Monika Jankovská

Verila som, nevedela som. Jankovská priznáva len to, čo bolo známe

27.11.2020 08:00

Monika Jankovská s políciou síce spolupracovať začala, vypovedá však najmä proti ľuďom, ktorí to už majú významne nahnuté - ako napríklad Marian Kočner.

Nemecko, polizei, polícia

Rabín vo Viedni bol terčom útoku, polícia ho vyšetruje ako antisemitský

27.11.2020 06:52

Žena na jednej zo zastávok električky strhla rabínovi z hlavy jarmulku a ohrozovala ho nožom.