Založ si blog

Cesta do neba

Položím otázku:V mojej skupine Inštitút ochrany ústavných práv a facebooku mám ako členov veľa politikov bohatých podnikateľov, youtuberov aj známych aktivistov. Predmetom videa Cesta do neba 

bola, nemá stráviť svoj život iba honbou za majetkom. Okay. Má pravdu, ale mnohí ľudia sú nútení tak robiť, resp. ekonomicky prežiť.  Moja otázka znie: Ako sa človek  má človek uživiť, keď nestačí mu na život jedna mzdá? Hypotéka, deti, inkaso. Bezny človek sa musí naháňať, aby ekonomicky prežil. Aj práca, okrem toho je v biblii upravovaná ako práca. Nie práca vo  forme otroctva ako je to zvinovacou na pracoviskách. Dôstojná práca je aj dôstojný život. Je aj chvályhodne, že kopa mladších lúdi sa hlasí ku tzv. minimalizmu – no waste no smetie. A ku tomu by mohli pridať viac spokojný život bez stresov v práci. V každej.

Moja otázka pre politikov je: Čo chcú robiť, aby bežný človek nebol nútený sa naháňať za peniazmi, aby mal dôstojný život aj ktorý mu zabezpečuje aj najvyšší prameň právnej sily, Ustava SR?

Vo vyspelých  európskych krajinách už skracuju pracovnú dobu na  6 hodín a 4 dni v týždni. A nenadarmo tu propagujem aj myšlienky Mariky Ritomskej. Tá si to uvedomila ako prvá a koná všetko preto, aby sa človek cítil spokojne v prací aj doma.

 

A nevyuživajte Mariku Ritomskú ako matovičobíjca na: pán Chmelár vo svojom videu Matovič ako Mečiar aj pán Rostas aby bil Matoviča cez tlač. Marika má na neho svoj názor, ale predmetom jej činnosti je boj proti šikane na pracovisku – právne poradenstvo, morálna účasť na súdoch pre obete šikany a iné dobré skutky.  Na designovaného premiéra Vám je dobrá, ale aby ste si všimli podstatu problému – čo gniavi väčšina obyvateľov, tak to si nevšimnete – jej osveta proti šikane. Matovičovi venovala video, a dáva aj státiu kritické na svoj fb státus, ale inak je jej tento mladý premiér ukradnutý. Nemárni na neho čas. A Marika není nikoho nástroj, aby niekto mlátil ňou premiéra pre svoje ambície.

Ako v lotérii alebo ako u Debilov

05.05.2021

. Ešte stále pociťujeme kruté dôsledky kovidu, ale ešte horšie cítime následky ako nás Matovič štval jeden proti druhému. Teraz nás išli zastrašovať že drasticky zvýšia daň z nehnuteľnosti, až na tristo či viac eur mesačne. A neviem akú daň by potom platili vlastníci panelových bytov, keď zakrátko má životnosť týchto panelových bytoviek uplynúť. Potom [...]

To je čisté psychické tyranie

04.05.2021

Psychický teror Matovič ohľadom kovidu skončil. Začal novým terorom: najprv išlo o Hegerovu daň z nehnuteľnosti, ktorá sa mala až veľanásobiť, o tom média písali. A teraz prišiel s vydieraním, že buď bude daň z nehnuteľnosti stáť pár stovák ročne alebo zdvihne DPH na 25%. Na testovanie premrhal veľmi veľa peniazi, zrejme aj Rusom budeme musieť zaplatiť tzv. škodné [...]

Goethe! (2010) – recenzia

19.04.2021

Film má humorný začiatok, pojašený študent behá na záverečnú doktorskú skúšku. Neuspeje, a v spoločnosti nie je príliš obľúbený. Spolužiaci si z neho robili opičky. Bohatému ocinkovi praskli nervičky, synáčik predsa nemôže písať hlúposti. Film má humorný podtón, potom naberá romantický podtón, keď na právnickom bále stretáva rovnako pojašenú ako on [...]

Vladimír Mečiar

Súdny dvor EÚ uskutočnil vypočutie strán k zrušeným Mečiarovým amnestiám

06.05.2021 14:10

Súdnym prípadom sa bude ďalej zaoberať generálna advokátka Súdneho dvora.

očkovanie

Očkovať vakcínami od Moderny a Pfizeru sa môžu už aj osoby nad 50 rokov

06.05.2021 13:27, aktualizované: 14:28

Od štvrtka je tiež možná registrácia sprievodu osoby nad 70 rokov cez upravený registračný formulár.

Richard Raši

Raši vyzýva, aby sa Slovensko začalo pripravovať na tretiu vlnu pandémie

06.05.2021 12:22

Poslanec Richard Raši poukázal napríklad na potrebu posilniť trasovanie kontaktov a vysvetliť ľuďom, aké podmienky budú platiť pre dovolenkárov.

Riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev

Múzeum SNP ide od Milanovej pod Naďa. Riaditeľ Mičev: Ministerka u nás nebola ani raz

06.05.2021 12:00

Riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev sa o prechode pod ministerstvo obrany dozvedel len z médií a z celej situácie je poriadne znechutený.