Založ si blog

Otec Márián Kuffa je mobbovaný

Príliš prehnanou témou týchto dní je o otcovi Mariánovi Kuffovi. Jedni ho prirovnávajú ku Andrejovi Hlinkovi, iní zase robia z neho nacionalistu.  Sú to hlúposti. Ide o kňaza ktorí si zobral na plecia viac ako sa od neho žiada: Venuje sa sociálnym prípadom.  Katolícki a iní duchovní nemajú takúto povinnosť. Majú iba povinnosť viesť svoju farnosť a poslúchať biskupa vo veciach kňazských. Cirkevné, mainstrímové, alternatívne média píšu hlúposti,. Že sa angažuje v politike  politickej strany KDŽP, pritom ho farár Kuffa s tým nemá nič spoločné. Za to nemôže, že jeho brat bol poslancom v NR SR a teraz vraj je volebný líder tejto strany. A nemôže farár Kuffa ani za to, že na plagátoch popri cestách je heslo: My presadíme politický, čo Kuffa káže. Aj títo tliachajú blbosti. A nemôže ani za to, že jeho kázne, omše filmujú a dávajú na sociálne siete.
Mobbing voči Kuffovi je v tom, že mu chcú zakázať verejne hovoriť bez dôvodu. Teda porušujú jeho osobné práva. Jeho názory skôr sú v jeho funkcii duchovného skôr žiadané a ku veci. Aj na bežných pracoviskách je jedna z foriem mobbingu – obmedziť vstup na pracovisko, vypnúť počítač, zakázať hovoriť, strápňovať ho. Mobbing u otca Kuffu je v tom, že ho chcú verejne odstaviť. Aby nerozprával. Bezdôvodne. Jeho predstavení biskupi sa voči nemu dopúšťajú mobbingu. Aj liberáli tliachajú blbosti.
Samozrejme, že keď ho niekto názve fašistom, tak ho to urazí, aj keď im odpustí. A chváli, či lichôtky skôr vníma ľahostajne. Pre neho je dôležitá jeho práca – charitná práca s bezdomovcami, asoiálmi, aj tých, čo prišli o rodičov, strechu nad hlavou. Prečo médiá nepíšu o príčinách chudoby? Ešte aj katolické médiá ignorujú myšlienky pápeža Františka, keď hovorí o chudobe. A prečo sú bezdomovci, alkoholici, hazardéri, psychickí chorí? Veľkou vinou sú aj zlé pracovné vzťahy. Prišli o prácu. Nie každý sa z nich narodil ako pečený alkoholik. Ku alkoholu ich dačo doviedlo. Nie každý z nich žil asociálnej rodine.
Toto nech riešia cirkevné, maintrímové, či alternatívne médiá. Píšu sa iba kto príde s dakou kauzou, kto koho okradol, kto koho oblbol, kto čo povedal, kto je konšpirátor, a kto je slniečkár a kto liberál a kto aj admirál. Píše sa od vecí.

 

Mnohí účastníci našich 5 konferencií, ktoré organizujeme od môjho pôsobenia v parlamente, našli odvahu a priniesli svoje svedectvo z pracoviska. Každé svedectvo malo spoločnú niť, a to zlé vzťahy na pracoviskách.. Je obdivuhodné, ako na takých pracoviskách môžu naši občania pracovať. Vyjadrujem obdiv mnohým občanom vstupovať na pracovisko, kde nevedia či ich v ten deň nevyhodia. Ako podať na takom pracovisku, kde vládne mobbing kvalitný výkon? Tam vládne strach a všetci prežívajú zo dňa na deň a z minúty na minútu. Toto nám priniesol vývoj po roku 1989. Slovák ide proti Slovákovi. A miesto činu? Pracovisko.citované JUDr. Mária Ritomská – facebook

 

Psychiatrickí zabijaci v EÚ, USA na vzostupe, klasická vojna na zostupe?

11.12.2019

Európa bola tisícročia spustošená krvavými chamtivými vojnami. Len šťastné krajiny žili na istý čas v pokoji. Boli to happy country obkosené zúrivosťou boha Marta. Inak celá Európa to viac »

Palcové titulky plnia strany všetkých médii s tragickými spravami

10.12.2019

Teraz sa píše o strašnej smrti dvanástich ľudí, ktorá sa udiala v prešovskom vežiaku. Aj profesionálny šofér, ktorý robil pre pracovné agentúri. Robil veľa jázd, mal oslabené vnímanie, viac »

Ako Sme vyrába konšpirátorov alebo manipulačne strihá dokumenty

04.12.2019

OVideo denníka Sme - Neverili sme alebo Konšpirátori videlo cca 59 000 tisíc ľudí, video Juraja Chlebíka - ako reakciu Mariky Ritomskej videlo cca 60 000 ľudí. Presné počty sú pod videom. viac »

SR Bratislava NRSR Schôdza BAX

Obvinený Fico zacielil na prokurátora

12.12.2019 19:49

Predseda Smeru Robert Fico považuje svoje obvinenie z extrémizmu za nezmysel, podal proti nemu už aj sťažnosť.

India demonštrácie imigranti protesty

Polícia v Indii strieľala do demonštrantov, hlásia dve obete

12.12.2019 19:44

Ľudia tam protestovali proti návrhu zákona, ktorý nemoslimským imigrantom uľahčuje získanie občianstva Indickej republiky.

blaha Ľuboš

Blahu nemôžu z akadémií vyhodiť

12.12.2019 18:37

Majú hodnostári z akademického prostredia pôsobiť v politike? Otázku nastolilo Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied.

Ostrava, nemocnica, streľba

Zomrela žena, ktorú útočník v ostravskej nemocnici strelil do hlavy

12.12.2019 18:07

Počet obetí 42-ročného strelca po streľbe v ostravskej nemocnici tak vzrástol na sedem.