Otec Márián Kuffa je mobbovaný

20. novembra 2019, Gabriela Závacká, Nezaradené
Príliš prehnanou témou týchto dní je o otcovi Mariánovi Kuffovi. Jedni ho prirovnávajú ku Andrejovi Hlinkovi, iní zase robia z neho nacionalistu.  Sú to hlúposti. Ide o kňaza ktorí si zobral na plecia viac ako sa od neho žiada: Venuje sa sociálnym prípadom.  Katolícki a iní duchovní nemajú takúto povinnosť. Majú iba povinnosť viesť svoju farnosť a poslúchať biskupa vo veciach kňazských. Cirkevné, mainstrímové, alternatívne média píšu hlúposti,. Že sa angažuje v politike  politickej strany KDŽP, pritom ho farár Kuffa s tým nemá nič spoločné. Za to nemôže, že jeho brat bol poslancom v NR SR a teraz vraj je volebný líder tejto strany. A nemôže farár Kuffa ani za to, že na plagátoch popri cestách je heslo: My presadíme politický, čo Kuffa káže. Aj títo tliachajú blbosti. A nemôže ani za to, že jeho kázne, omše filmujú a dávajú na sociálne siete.
Mobbing voči Kuffovi je v tom, že mu chcú zakázať verejne hovoriť bez dôvodu. Teda porušujú jeho osobné práva. Jeho názory skôr sú v jeho funkcii duchovného skôr žiadané a ku veci. Aj na bežných pracoviskách je jedna z foriem mobbingu – obmedziť vstup na pracovisko, vypnúť počítač, zakázať hovoriť, strápňovať ho. Mobbing u otca Kuffu je v tom, že ho chcú verejne odstaviť. Aby nerozprával. Bezdôvodne. Jeho predstavení biskupi sa voči nemu dopúšťajú mobbingu. Aj liberáli tliachajú blbosti.
Samozrejme, že keď ho niekto názve fašistom, tak ho to urazí, aj keď im odpustí. A chváli, či lichôtky skôr vníma ľahostajne. Pre neho je dôležitá jeho práca – charitná práca s bezdomovcami, asoiálmi, aj tých, čo prišli o rodičov, strechu nad hlavou. Prečo médiá nepíšu o príčinách chudoby? Ešte aj katolické médiá ignorujú myšlienky pápeža Františka, keď hovorí o chudobe. A prečo sú bezdomovci, alkoholici, hazardéri, psychickí chorí? Veľkou vinou sú aj zlé pracovné vzťahy. Prišli o prácu. Nie každý sa z nich narodil ako pečený alkoholik. Ku alkoholu ich dačo doviedlo. Nie každý z nich žil asociálnej rodine.
Toto nech riešia cirkevné, maintrímové, či alternatívne médiá. Píšu sa iba kto príde s dakou kauzou, kto koho okradol, kto koho oblbol, kto čo povedal, kto je konšpirátor, a kto je slniečkár a kto liberál a kto aj admirál. Píše sa od vecí.

 

Mnohí účastníci našich 5 konferencií, ktoré organizujeme od môjho pôsobenia v parlamente, našli odvahu a priniesli svoje svedectvo z pracoviska. Každé svedectvo malo spoločnú niť, a to zlé vzťahy na pracoviskách.. Je obdivuhodné, ako na takých pracoviskách môžu naši občania pracovať. Vyjadrujem obdiv mnohým občanom vstupovať na pracovisko, kde nevedia či ich v ten deň nevyhodia. Ako podať na takom pracovisku, kde vládne mobbing kvalitný výkon? Tam vládne strach a všetci prežívajú zo dňa na deň a z minúty na minútu. Toto nám priniesol vývoj po roku 1989. Slovák ide proti Slovákovi. A miesto činu? Pracovisko.citované JUDr. Mária Ritomská – facebook